Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Amacımız

Amacımız

Sorularlapsikolojim.com,

 • Bu site Rasyonel Psikoloji‘nin ücretsiz bir hizmetidir.
 • Bu sitede psikologlarımıza sorular yöneltebilir ve sorunlarınız hakkında çözüm önerileri isteyebilir ve yönlendirme isteyebilirsiniz.
 • Sitenin amacı tedavi etmek veya tedavi önerilerinde bulunmak değildir. Burada yazılanlar sadece ön danışmanlık süreçlerinde size bilgi vermek içindir. Psikolojik tedavi bir uzman tarafından yapılandırılan, uzun süreli, yapılandırılmış planlanlardan oluşan, seanslardan oluşan, yüz yüze yapılan bir süreçtir. Cevaplarda yazılanlarla psikolojik sorunlarınıza kalıcı çözümler bulmanız mümkün değildir. Bir uzmandan (klinik psikolog, uzman psikolojik danışman veya psikiyatrist) yardım almanız en doğrusudur.
 • Yardım alacağınız kişinin klinik psikoloji ve rehber ve psikolojik danışmanlık bölümlerinden birinden en az YÜKSEK LİSANS mezunu olmasına dikkat ediniz. Sadece psikoloji lisan mezunu olmak yeterli değildir, veya Aile Terapisi sertifikası, iletişim becerileri, yaşam koçluğu gibi sertifikalar YETERLİ DEĞİLDİR.
 • Sitenin bir başka amacı psikoloji ile ilgili soruları olanları aydınlatmak ve böylece ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır. Çünkü danışanlar psikolojik danışmanlığa, psikiyatriste veya psikoterapiste gidip gitmeme konularında kararsız kalabilmekteler. Veya yanlış kişilerden yardım isteyebilmekteler. Bu site size bu konularda nasıl hareket etmeniz konusunda yardımcı olacaktır, doğru yardım ve desteğe ulaşmanızı sağlamaya çalışacaktır. Böylece zamandan ve harcamadan tasarruf edilmiş olunacaktır.
 • Sitemizde ilaçlarla ilgili sorular cevaplandırılmamaktadır.
 • Sorularınızın cevapları en geç 5 – 7 gün içinde yine sitemiz üzerinden cevaplanacaktır. Özel sorularınız ve özel konular için bize email gönderebilirsiniz veya arayabilirsiniz.
 • Sorularla Psikolojim yazarlarının Rasyonel Psikoloji hesabı ile ARMUT.COM ‘da hesabı bulunmaktadır. Armut.com sitesinden ve bizim direk numaralarımızdan (Tel: 0 212 327 02 33) da randevu alabilirsiniz. https://armut.com/hizmetveren/rasyonel-psikoloji-istanbul-besiktas-psikolog_71821

Sorularınız yazarken lütfen aşağıdaki kuralara uygun halde yazınız.

UYARI !

Cevaplarınızın daha sağlıklı ve yararlı olması için lütfen

 1. yaşınız, cinsiyetiniz ve eğer mümkünse şehir (zorunlu değildir) bilgisini baştan verin.
 2. Daha sonra konunun en önemli noktalarını veriniz.
 3. En sonda ise sorunuzu net bir şekilde yöneltmeyi unutmayın.
 4. Başkaları hakkında sorduğunuz sorulara CEVAP VERİLMEYECEKTİR. Sadece KENDİNİZ hakkına psikolojik sorunlarınızda size cevap verilecektir.
 5. Diğer insanlara yapmak istediğiniz veya onlara yaptırtmak istediğiniz ŞEYLER konusunda maalesef bilgi veremeyiz.
 6. İlaçlar hakkında sorularınız maalesef cevaplanmayacaktır.

Cevaplarınız 5-7 gün içinde yanıtlanmaya çalışılacaktır.

Unutmayın kendinizi çok kötü hissediyorsanız- tamamen umutsuz ve çaresiz hissediyorsanız, intihar düşünceleriniz veya başka birine fiziksel zarar verme düşünceleriniz aklınızdan geçiyorsa hemen bir acil servise veya en kısa zamanda (mümkünse aynı gün veya ertesi gün) bir psikiyatriste veya klinik psikoloğa başvurunuz. Buradan alacağınız CEVABI BEKLEMEYİNİZ !

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

 • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
 • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
 • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com