:(

Soru
  • Ben kızım. maskülen görünmeyi çok seviyorum. Saçlarım kısa kıyafetlerimin çoğu unisex bazıları erkek bazıları kız kıyafeti kendimi kız gibi giyinince rahatsız hissetmiyorum ama erkek gibi giyinince daha rahat hissediyorum ne erkeklerden ne de kadınlardan hoşlanmıyorum bazı erkekleri yakışıklı buluyorum maskülen kadınları da hoş buluyorum ama sevgili olmak pek hoşuma gitmiyor hele de cinsel ilişkiden nefret ediyorum biri bununla ilgili en ufak bir şey bile dese geriliyorum stres oluyorum ( 5 yaşından 8 yaşında kadar cinsel istismara uğradım daha birkaç ay önce ilk defa çok yakın olan 3 arkadaşıma anlattım aileme söyleyemiyorum psikoloğa ya da psikiyatriste gidemiyorum)  birçok takıntım var çizgilere basmamak, aynı desen çatal kaşık, çift sayılar, aynı yöne bakan eşyalar,küçükten büyüğe sıralamalar… psikoloji ile ilgili kitaplar okumayı çok seviyorum ve okuduğum kitapta kendimden bazı şeyler gördüm ben mesela bütün insanlardam farklı olduğumu onların IQ seviyelerinin benden düşük olduğunu ama beni kimsenin fark edemediğini dülünüyorum orada bu tarz düşünceye sahip kişilerin narsist kişilik bozukluğu ya da şizofreni olduklarını okudum fakat tabi ki ben bir uzman değilim bazen gözümü kapattığımda kocaman kırmızı gözlü küçük uçan varlıklar geliyor gözümün önüne ya da bazen korkunç bana çok yaklaşmış bir göz ama hemen başka şeyler düşünüyorum unutmaya çalışıyorum ya da bazen ne olduğuna iyice bakıyorum bazen ses olmayan bir yerde otururken sanki birileri kafamda delicesine bağırıyor gibi ama ne diyor bilmiyorum bana kızmak istiyor gibi dün de odamda otururken biri bana pişt diye seslenir gibi oldu çok korktum sonra tam kalkarken tekrardan oldu biraz bekledim daha da olmadı belki dışarıdan gelmiştir dedim kendime korkumu geçirdim bazen sosyal ortamlarda otururken istemeden gözlerimi kırpıştırıyorum sonra yapmamak için diremiyorum ama olmuyor .evde yapmıyorum . Yakın olmadığım biriyle konuşurken bazen o kadar stres oluyorum ki başım dönüyor gözüm kararıyor elim titriyor ama hafif oluyor hemen dikkatimi dağıtarak geçirmeye çalışıyorum
0

Cevap ( 1 )

  1. Merhaba, yaşınızı ve vermiş olduğunuz bilgilerin sonunda öğrenmek istediğiniz konu ya da bilgilenmeyi belirtmemişsiniz.

    Birden fazla davranış ve bilişsel sıkıntınız olduğu anlaşılıyor. Özellikle gerçekte olmayan görüntü ve sesler konusunda bir psikiyatristle görüşmenizde fayda var. Bu tip belirtiler her zaman şizofrenik bir hastalık durumu olduğunu göstermez. Ancak durumu tahmin ve ihtimallere bırakmak doğru bir yaklaşım değildir. Bu nedenle bir psikiyatris muaynesi öneriyorum.

Cevap bırak