Algılayamama sorunu

Soru

Merhaba. 20 yaşındayım dört sene önce de aynı sorunu yaşamıştım. İlk önce yaptığım davranışlar konuştuğum kelimeleri biliyordum ama doğru mu diye kendime soruyordum çünkü algılayamıyordum. Sonrasında ise bir hafta boyunca temel ihtiyaçların dışında hiçbir.şekilde uyanmadan uyudum. Uyandığımda ne dediğimi ne yaptığımı hiçbir şekilde hatırlamıyorum. Mesela sıcak bir yemeği yiyorum. Ağzımı yakıyor ama gerçekten yaktı mı yapmadın mı onu anlayamıyorum ve yemeği o sıcaklıkta yemeye devam ediyorum. Bunun gibi durumlarla karşılaştım ve şu an da da aynı durumda gibiyim. Lütfen bana yardım edin

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Öncelikle bir psikiyatriste muayene olmanız gerekiyor. Daha çok örneğe daha net ifadelere ihtiyaç var. Durum ne kadar uzun sürüyor dediğiniz gibi bir hafta mı yoksa belirtiler önceden belli ediyor kendini mu yada etkileri ne kadar sürüyor? 4 sene önceki dönemle simdi ki arasında nasıl benzerlikler var. Ne oldu da tekrarladı? Ortaya çıkma nedenleri ortak olabilir mi? Dediğim gibi daha detaylı uzun bir  muayene olmalısınız.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak