Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Ani sinirlenme

Soru
0 görüntülenme
0

merhaba

herşeye aniden çok çabuk sinirleniyorum iş hayatımda özel hayatımda özellikle erkek arkadaşıma çünkü çok zıt karakterde insanlarız o çok rahat bir kişiliğe sahip bense tam tersi disiplinli ve başarı odaklı bi insanım sevgilime yıllardır aynı şeyleri söylüyorum ilk zamanlar sinirlenmiyor ve sabırlı bir insandım ama söylediğim hiç birşey dinlenmeyince ve karşılığında yaptığı herşey doğru gibime anlamıyormuş gibi tepki verdiğinde daha da çok sinirleniyorum her gece eve geç kalma diyorum erken git beni ara uyuyalım diyorum en basiti ama o ısrarla her gece eve geç gidiyor ve aramıyor olduğu yere odaklı ilişkimizin ilk zamanlarında böyle değildi şuan tamamen farklı biri ve onu çözemiyorum her gece aynı şeyi konuşup kavga etmekten sıkıldım bende onun gibi rahat onu kafama takmadan yaşamak istiyorum çok fazla yorgun ve mutsuz hissediyorum kendimi belki de bitirmem doğru olanı ama seviyorum ayrılmayı çöl kez denedim ama sonunu getiremiyorum 5 yıllık birlikteliğimiz var ama kendimi artık çok yorgun ve mutsuz hissediyorum. Her gece aynı. Şeyleri yaşamak umursamaz ve anlamıyormuş gibi tepki vermesi beni bi hayli yordu sanırım Buda tüm hayatımı kapsıyor

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Asıl probleminiz ani sinirlenme mi yoksa ilişki problemi mi?

Sanırım ilişkinizde yaşadığınız problemler tüm hayatınıza yansıyor. Eğer ilişkiniz istediğiniz gibi gitmiyorsa bunu karşılıklı konuşmalısınız. Kendinizi rahatsız olduğunuz durumları açıkça belli etmelisiniz. Öfke probleminize neden olan birden fazla durum söz konusu olabilir. Yaşantınızla ilgili kendinizi gözden geçirmelisiniz. Yaşamınızdan ne kadar memnunsunuz? Bunun dışında duygusal olarak bastırdığınız olay, durum veya kişiler var mı? Özetle duygusal alanınızda bloke ettiğiniz ya da etmeye çalıştığınız şeyleri gözden geçirmelisiniz. İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri ya da birkaçı belirleyici olmaktadır. Bunları bulup işlevsel düşüncelerle yer değiştirmelisiniz.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

Cevaplandı 0
Sefa 2 sene 1 Cevap 144 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com