Anksiyete bipolara dönüşür mü?

Soru

Bundan 4 yıl öncesinde babamı kaybettim ve sonrasında kendime zarar vermeye başladım kendimden kan alıp içmeye başladım bunu ailem öğrenince çok sevdiğim bir doktorumun da önerisiyle psikiyatriste gittim kimsede görmedikleri bir şey yaptığımı söylediler canımı acıtmak için her yolu denemiştim Duygu değişimleri çok yaşıyordum herkese yabancıydım herkesten nefret ediyordum psikiyatrinin tanısı yüksek anksiyete oldu ve sonrasında PDR öğtrtmenim vardı ona söylediğimde tedavi edilmezse bipolara şizofreniye dönüşebileceğini ve anlattıklarımın bipolara yakın olduğunu söyledi ama ben tedaviyi bıraktım çünkü uyuşturuyordu bedenimi ve annem istememişti Tedaviyi bıraktıktan sonra daha da kötü oldum bu şeylerimin üstüne intihar düşünceleri denemeleri duyguları en uçta yaşama gibi sorunlar yaşadım çevremde hiç kimse kalmadı hiç arkadaşım yok sevgilimle de her seferinde kavga ediyorduk acayip kıskanıyordum sinirlenince gözüm görmüyordu neler yapıyordum bağırıyor çağrıyor ağzıma geleni söylüyor her şeyden şüpheleniyordum sürekli kavga çıkarıyordum kıskançlığım acayip fazlaydı nefes aldırmıyordum ayrıldık ve 3 haftadır ayrıyız o bunu bilmiyor ama tek başıma kaldım sizce bipolara ya da şizforeniye dönüşmüş olabilir mi olay anından sonra sinirim geçtikten sonra anlıyorum her şeyi pişman oluyorum ama iş iştrn geçiyor ne yapmam gerekiyor tedaviye geri mi başlamalıyım lütfen yardım edin

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Vakit kaybetmeden tedaviye tekrar başlamalısınız. Babanızı kaybetmeniz sizde travma etkisi yaratmış. Tanıyı koyacak kişi psikiyatristlerden sizi takip edecek yakından ilgilenecek bir doktor bulmalısınız. Vereceği ilaç sizi sakinleştirecektir. Ancak travma etkisininde kurtulabilmek içinde eş zamanlı olarak terapi desteğine devam etmelisiniz.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak