Anksiyete bozukluğu

Soru

merhaba. Ben uzun süredir antidepresan kullanıyordum sonrasında kendimi iyi hissedip ilacı kendi başıma bıraktım. 20 gün falan hiç içemedim. Sonrasında bende yüksekten atlama korkusu falan başladı bende doktora gittim bana ilaca tekrar başlamam gerektiğini söyledi ve prozac tekrar başlattı. İlaca başlayalı 18 gün oldu ama kendimi daha huzursuz daha endişeli hissediyorum. Ataklarım geçmiyor sürekli tekrarlıyor. Gece uykudan kalp çarpıntısıyla uyanıyorum. Ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Öncelikle ilaçlarla iligili soruları cevaplayamıyoruz ne yazık ki. Etki edip etmemesi gibi durumları mutlaka psikiyatristinize danışmalısınız. İlaç tedavilerinde iyileşme sağlandıktan sonra ilacı bir anda kesmek doğru değildir azaltılarak devam edilmelidir. İlaç tedavisinin yanında psikoterapi de almanız durumunuzun hem daha hızlı hem de daha kalıcı çözümünü sağlayacaktır.  Anksiyete bozuklularının tedavisinde en sık kullanılan psikoterapi uygulaması bilişsel davranışçı terapidir. Bilişsel davranışçı terapi kişilerde anksiyeteye yol açan düşünce kalıplarını yeniden irdelemelerine ve farklı davranış alışkanlıkları edinmelerine olanak sağlayan bir psikoterapi türüdür. Kaygılanmanıza sebep olan hatalı inanışları yok edip sağlıklı düşünceler geliştirdiğinizde iyilesmeniz hızlanacaktır.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak