Anksiyete bozukluğu

Soru

20 yaş, erkek, İstanbul
Merhabalar. Tıp Fakültesi öğrencisiyim. Sene başında sınav döneminde 1 haftalık bir periyotta ders çalışırken kafamın içinde karıncalanma hissine benzer belirtiler olmuştu. Sınav geçtikten sonra belirtiler düzelmisti ama acaba neden oldu diye merak ettiğimden aile hekimliği bölümündeki hocama gittim. Yaygın anksiyete bozukluğu teşhisi koyarak paxil ve xanax başladı. Bu ilaçlari kullandıktan sonra derslere karşı umursamazlık, durup dururken dışarı çıkıp gezme isteği, kendi kişilik yapıma uymayan davranışlar sergileme, aşırı Cinsel istek gibi durumlar ortaya çıktı. Günü gününe ders çalışan biriyken sınavlara bile girmemeye başladım bu yüzden bütün sinavlardan kaldım. Acaba gerçekten ilaçlar yüzünden mi böyle oldu , ilaçları bıraksam mı, bırakınca eski halime döner miyim?

0

Cevap ( 1 )

  1. Merhaba,  eğer sadece karıncalanma hissi için gittiyseniz, daha önce hiç olmadıysa ve sınav döneminden sonra tekrarlamadıysa dönemsel olarak strese bağlı bir durum olabilir. Tekrar daha detaylı bir muayene olmanızı öneririm. İlaçlar kimi zaman yan etki yapabilmektedir. Sizdeki bu belirtilerin ilaçlardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlayabilmek için doktorunuza danışmalısınız gerekirse terapi desteği ile devam edebilirsiniz.

Cevap bırak