Anksiyete Bozuklugum Var mi Varsa Ne derecede

Soru

Hocam merhabalar Benim Sorum Anksiyete Bozukluğum Var mi onu oğrenmek istiyorum Belirtiler sunlar Ani korku ataģım var nedensiz yere yüksek sekilde herhangi birsey tetikliyebiliyor az once mesela aşırı ruzgarin olusturdugu o ses veya kapi carpmasi veya bagiris yuksek ses her hangi bisey o an korkmama korkup heyecanlanmama heyecanlanmam kalp carpintima yol aciyo ve en son olan istanbul depreminden sonra biraz daha artti sarsiliyormusum hissi ben kendimden eminim sarsilsam bile korkmazdim cok onceleri ama simdilerde tarifi olmayan aşırı boyutlarda korkular kalbimi fena halde etkiliyo nabzim artis gosteriyo vucudum hafif titreme hali aliyo ve ben bu korku ataklarinin ustune ne zaman gitsem oldugu surelerde iste o zaman sarsiliyorum oldugum yerden ayaga kalkma ihtiyacinda bulunuyorum kendimi kaybetme endisesine giriveriyorum adım kerem 27 yasindayim lutfen bilgilendirin

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Eğer bu korku ve takıntılar günlük hayatınızı etkilemeye başladıysa destek almanız gerekmektedir. Takıntılara neden olan ve insanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bu nedenle bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır.

  Klinik Psikolog
  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak