Anksiyeten tedavim

Soru

Meraba ben anksiyete tedavim için bir yıl boyunca günde 100 mg olarak tofranil kullandım 4 ay önce iyileştiğimi düşünerek bıraktım ama hastalık tekrarladı şimdi bir aydır günde 10 mg olmak üzere cipralex kullanıyorum ama bi faydasını göremedim şimdi tekrar tofranil kullanmayı düşünüyorum acaba ikisini bi arada kullanırsam herhangi bi etkileşim yaparmı veya bi zararı olurmu teşekkürler.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı:

  Öncelikle ilaçlarla iligili soruları cevaplayamıyoruz ne yazıkki. İkisini bir arada kullanma konusunu mutlaka psikiyatristinize danışmalısınız. İlaç tedavilerinde iyileşme sağlandıktan sonra ilacı bir anda kesmek doğru değildir azaltılarak devam edilmelidir. İlaç tedavisinin yanında psikoterapi de almanız durumunuzun hem daha hızlı hem de daha kalıcı çözümünü sağlayacaktır.  Anksiyete bozuklularının tedavisinde en sık kullanılan psikoterapi uygulaması bilişsel davranışçı terapidir. Bilişsel davranışçı terapi kişilerde anksiyeteye yol açan düşünce kalıplarını yeniden irdelemelerine ve farklı davranış alışkanlıkları edinmelerine olanak sağlayan bir psikoterapi türüdür. Kaygılanmanıza sebep olan hatalı inanışları yok edip sağlıklı düşünceler geliştirdiğinizde iyilesmeniz hızlanacaktır.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak