Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Anlattıklarıma göre neyim var sinir hastası olabilir miyim ?

Soru
1 görüntülenme
0

Merhabalar, ben 18 yaşında bir bayanım. İstanbul da yaşıyorum. Bundan yaklaşık 3-4 sene öncesi psikoloğa gidiyordum depresyon teşhisi koymuşlardı ve ilaç vermişlerdi. Kullandım her şey yoluna girmişti. Fakat bu kısa bir süre sürdü şuanda birçok şikayetim var ve tekrar ailemi üzmemek için psikoloğa görünmek istemiyorum. Şikayetlerim şunlar en ufak şeylerde hemen sinirlenebiliyorum öfkeleniyorum sinirden ağladığım zamanlar çok oluyor sanki birine bağırınca vurunca rahatlıycakmışım gibi hissediyorum. Kendimi genelde çok mutsuz hissediyorum herşeyi kafama takıyorum. En büyük sorunlarımdan biri de bu çok rahatsız ediyor beni olur olmadık herşeyi takıyorum ve yaşamımı ciddi boyutta etkiliyor. Obsesif kompülsif bozukluk belirtilerine baktım ve sanki beni anlatıyor diyebilirim. Bunun yanında son zamanlarda farkettiğim birşey daha var ara ara derin nefes alma ihtiyacı duyuyorum ve kalp atışımın hızlandığını hissediyorum. Genel olarak herşey istediğim gibi olmıycak tam tersi şeyler olucak ve bunun sonucunda her zaman mutsuz olucam düşüncelerine kapılıyorum. Sorunum ciddi birşey mi ve neyim var yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba, takıntılı davranışlar bir çok kişide olabilmektedir. Günlük yaşamınızı engellemiyor veya bazı sorunlara neden olmuyorsa destek almayabilirsiniz. Ancak genellikle bu tip takıntılı davranışlarda artış olabilmekte veya başka davranışlar şeklinde devam edebilmektedir. Takıntıların altında genelde hatalı inanışlarımız bulunur. Sizinde takıntılarınıza ve her zaman mutsuz olacağınıza dair hatalı inanışlarınız olduğu gozukuyor. Bu hatalı inanışları akılcı olanlarla yer değiştistirmeyi denemelisiniz. Bunu başardığınızda takıntılarınız önemli ölçüde azalacaktır. Bunu tek başınıza başarmanız mümkün olmayacaktır. Konuyla ilgili destek alabilirsiniz.

Konuşma Devam Ediyor 0
RasyonelPsikoloji 5 sene 1 Cevap 142 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com