Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Anne ve Baba

Soru
28 görüntülenme
0

Meraba. Annem ve babam bir buçuk sene önce boşandı. Annemin yaklaşık 1 yıldır sevgilisi var. Ben biliyorum ama annem bildiğimi bilmiyor. Habersizim sanıyor. Çok üzülüyorum. Annem o adamla evlenir diye çok korkuyorum. Öte yandan babama güvenirken bugün babamın evinde kendi yatağımda yastığımda kadın parfümü kokusu vardı ama benimki değildi. Gerçekten çok üzülüyorum. Büyük bir boşluktayım karanlığa doğru çekiliyorum sanki. Hayatta en korktuğum şeyler başıma geldi. Ne olur bana yardım edin.

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Ergenlik döneminde olduğunuzu düşünüyorum. Bu nedenle boşanma olayından normalinden fazlaca etkilenmeniz normal. Öncelik boşanmanın yükünü omuzlarınıza almayın, hayatta bazı durumlar bizi etkilemesine rağmen bizim dışımızda nedenlerden kaynaklanabilir. Bu nedenle kendinizi suçlu ya da ortada bırakılmış hissetmeyin. Aileniz için üzülmenizi anlıyorum. Ancak vicdani yükümlülüğü bir kenara bırakıp herkes için en iyi çözümü bulmaya çalışmalısınız. Anne ve babanız yetişkin ve kendi kararları var. Onları anlamaya çalışın yaşanmışlıklar, sizin fark etmediğiniz durumlar olmuş olabilir. Ağlayıp, üzülmeniz normal süreçler ancak tükenme boyutuna gelmeniz sizin için işleri iyice zorlaştırır. Durumu kabullenip, bu şartlar içinde en yapıcı şekilde hareket etmelisiniz.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

 

Cevaplandı 0
Karanlik 2 sene 1 Cevap 214 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com