Anne ve Baba

Soru

Meraba. Annem ve babam bir buçuk sene önce boşandı. Annemin yaklaşık 1 yıldır sevgilisi var. Ben biliyorum ama annem bildiğimi bilmiyor. Habersizim sanıyor. Çok üzülüyorum. Annem o adamla evlenir diye çok korkuyorum. Öte yandan babama güvenirken bugün babamın evinde kendi yatağımda yastığımda kadın parfümü kokusu vardı ama benimki değildi. Gerçekten çok üzülüyorum. Büyük bir boşluktayım karanlığa doğru çekiliyorum sanki. Hayatta en korktuğum şeyler başıma geldi. Ne olur bana yardım edin.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Ergenlik döneminde olduğunuzu düşünüyorum. Bu nedenle boşanma olayından normalinden fazlaca etkilenmeniz normal. Öncelik boşanmanın yükünü omuzlarınıza almayın, hayatta bazı durumlar bizi etkilemesine rağmen bizim dışımızda nedenlerden kaynaklanabilir. Bu nedenle kendinizi suçlu ya da ortada bırakılmış hissetmeyin. Aileniz için üzülmenizi anlıyorum. Ancak vicdani yükümlülüğü bir kenara bırakıp herkes için en iyi çözümü bulmaya çalışmalısınız. Anne ve babanız yetişkin ve kendi kararları var. Onları anlamaya çalışın yaşanmışlıklar, sizin fark etmediğiniz durumlar olmuş olabilir. Ağlayıp, üzülmeniz normal süreçler ancak tükenme boyutuna gelmeniz sizin için işleri iyice zorlaştırır. Durumu kabullenip, bu şartlar içinde en yapıcı şekilde hareket etmelisiniz.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak