Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Arada kalıyorum

Soru
3 görüntülenme
0

Merhabalar. Benim sorunum şu. Eşim ani öfke patlamaları yaşadığı zamanlarda gözü hiç birşey görmüyor. 9aylık evliyiz ve 7 aylık hamileliğim kaçıncı tartışmamız sayısını hatırlamıyorum bile. Birbirimizle alakalı sorun yaşamıyoruz aldatması içkisi kumarı dışarı hayatı VS yok evine bağlı eksiğini gediğini gözeten kontrol eden biri fakat öfkelendiği de tüm bu artıları silecek hale getiriyor kendini ve her olayda kapı gösterip kovuyor. Son olayımızda yine aynı şeyi yaptı ve ben babamın evine gittim. 10günlük süreçte başta iyiyken babamla son zaman öfkeden deliye dönmüş şekilde hakaret ve küfürlerde bulundu. 3 gün sonrasında da eve gelmemi söyledi. Ailem o gelmeden gidersen seni sileriz dediler. Bizi ezme dediler eşimde gelmezsen Bi daha gelme soranlarada ben gel dedim kendi ailesini seçti gelmedi derim dedi. Ve ben yola çıkıp geldim. Ama ailem biz yokuz dedi. Dün gecede eşimle iyice konuştum ailemle arasını düzeltmesini ve gönül alması gerektiğini yoksa bu evlilikte mutlu olamayacağımı bu şekilde beni çok üzdüğünü güvenimi sarstığını ve öfke sinden ilerisi için korktuğumu  belirttim. Özür diledi yeminler edip söz verdi bidaha olmayacağını affetmemi istedi  bu son şansımız olsun Bi daha olursa o zaman ayrıl benden dedi. Eşimi çok seviyorum 5yıl sonunda gizlice evlendik ailelerle barışıp düğünümüzü yaptık fakat bu sorunlar ailemi yıldırdı bana boşan bu şekilde mutlu olamayacaksın diyorlar. Napmam gerektiğini şaşırıyorum

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Evlenmeden önce olan kaçma, küsme, barışma durumlarıyla ilgili elimizden gelen bir şey yok. Bundan sonrasında durumu en iyi hangi şekilde çözebilirsiniz ona odaklanmalısınız. Evlilikler zaman zaman çeşitli problemlerden çıkmaza girebilir ve çiftler birbirinden uzaklaşabilir. 5 yıllık bir ilişki sonrasında evlendiğinizi söylüyorsunuz ancak evlilik farklı bir kurum. Kişiye çeşitli sorumluluklar yükler, özgürlüğü kısıtlar. Kişi bazen bu yüklerin altında kalır. Henüz 9 aylık evlisiniz. Bu tarz büyük problemlerle yola devam etmeniz sizi giderek daha çok yıpratır. Ailenizin de bu durumu görmesi onlarda haklı oldukları duygusunu yaratmış ve üzerinde daha çok baskı kurmuşlar. Öncelikle eşinizle olan problemleri çözmelisiniz. Her seferinde beklentileriniz açık şekilde dile getirin, onu çift terapisi için ikna edin. Hem evliliğiniz için hemde öfke kontrolü için uzman bir kişi ile konuştuğunda daha etkili olacaktır.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
Arada kalan Asked to : RasyonelPsikoloji 2 sene 1 Cevap 85 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com