Arada kalmak

Soru

Sorum şu Bi insan eşi ve anne babası arasında kaldığında kimi seçmeli ve bu ona tercih olarak her iki taraftan da sunulduysa.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Sorunuzun cevabına kesin bir cevap vermek mümkün değil, durumla ilgili çok fazla ayrıntıya ihtiyaç var. Söz konusu şiddet, taciz, tecavüz gibi durumlar olmadığı sürece, ayrım yapmak çok zor olacaktır. Eğer eşinizi seviyorsanız ve iyi giden bir evliliğiniz varsa ailenizi bu konuda ikna etmeniz daha kolay olacaktır. Ancak tersi bir durum söz konusuysa öncelikle eşinizle konuşmalısınız çünkü aynı evi paylaştığınız kişi o. Açık bir dille konu hakkında konuşmaya çalışın, kaygılarınızdan bahsedin. Sorun olan konularda olumlu ve pozitif bir yaklaşım takınmıyorsa bu konuda onu uyarmaya çalışın. Ortak tanıdığınızdan, onun da sevdiği ve saygı duyduğu uygun olan bir yakınınızdan yardım isteyebilirsiniz. Aynı şekilde ailenizde de size en yakın olan destek verebilecek kişiyi seçin. Her iki tarafa da suçlayıcı şekilde olmadan kendi duygularınızdan bahsedin. Eğer kabul ettirebiliyorsanız eşinizle, reddediyorsa da bu kez tek başınıza tecrübeli uzman bir klinik psikolog veya psikolojik danışmana giderek, eşinizin ve ailenizle ilgili tüm detaylarını anlatarak yardım isteyebilirsiniz. Henüz genç yaşta olduğunuzu düşünüyorum, hayatınızın geri kalanını ruhsal olarak sağlıklı ve çocuklarınız için faydalı şekilde geçirmelisiniz.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak