Arkadaş

Soru

Kolay gelsin. Benim bir arkadaşım var en yakın arkadaşım diyebilirim. Sürekli olayları büyütüp kafasında bir dünya yaratıyor. Geçen gün intihar edeceğim filan diye mesajlar attı daha sonra başka yakın arkadaşının ağzından bana mesajlar yazdı. Şuan yanımda telefonunu bana verdi ne yapacağız bu kızla filan tarzında. Şüphelenip kızın numarasını buldum ve kız 2 gündür yanına gitmediğini söyledi. Olayla alakası bile yokmuş. Amacı dikkat çekmek mi ne, çözemiyorum. Onun yüzünden bende sinir hastası olmaya başladım. Yardımcı olursanız çok sevirim.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Arkdaşınızın psikiyatrik bir problemi olabilir, birde intihar düşüncelerini hesaba katarsak bir psikiyatri uzmanına gitmesi konusunda mutlaka ikna etmelisiniz. İlk başta zor olabilir ama vazgecmeyin. Onu suclarcasına değil yanında olduğunuzu hissettirerek konuşun. Gerekirse onun bir aile buyuğunden destek alın.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak