Arkadaşlar acilll yardım edin daha 16 yaşındayım ve herşeye çok takılırım buda onlardan biriii intihara gidebilirimm

Soru

Hastanede kalırken 8.sınıftaydım ve o aralar vesveseler geliyordu sonra hastaneden çıktım ve ara ara yine geldiler ama bunları ara ara taktım ara ara boşverdim bi ara geçti sonra yine geldi 10.sınıftayım ve bu durum sürekli hale geldi ailemle anneme babama kardeşime geleceğime hatta ilerdeki eşime kadar cinsel şeyler aklıma geliyo durduramıyom ayrıca bende okb de var yani mesela içimden geçiyor diyoki şuraya 5 kere dokun bu düşünce yok olsun bu gibi daha bi sürü şey yapıyorum ama tatmin olmuyorum bidaha bidaha arkadaşlar yardım nolurr

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Durumunuz patolojik gözüküyor. Daha önce hastanede kaldığınızı söylemişsiniz sanırım bu psikiyatri bölümünde bir yatıştı. Eğer intihar aklınıza geliyorsa tekrar mutlaka bir psikyatriste gidip ilaç kullanımına başlamalısınız. Takıntılarınız hayatınızı ciddi derecede etkiler boyuta gelmiş tek başınıza durumun üstesinden gelmezsiniz. Durumu ailenizle paylaşmalı ve vakit kaybetmeden bilişsel davranışçı terapi desteği almalısınız. Terapide bilişsel hataların belirlenmesinden sonra yeterince işlevsel olmayan bu düşüncelerin daha gerçekçi ve işlevsel olanları ile yer değiştirmesi sağlanır. Düşüncelerinin  bir felaketle sonuçlanacağını düşünen hastalardan bu dü-şünceleri durdurmak yerine özellikle akla getirmeleri istenmekte ve ardından korkulan sonuçların oluşmadığını görmeleri tedaviye uyum sağlamakta önemli yararlar oluşturmaktadır. Sizinde ilaç tedavisi ve terapi desteği ile yol katedebileceğinizi düşünüyorum.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak