Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Aşırı kırılganlık ve duygusallık

Soru
6 görüntülenme
0

Merhaba. Ben 21 yaşında bir kızım. Ben, bana rahatsızlık verecek derecede duygusal, başka insanlara karşı fazla düşünceli ve kırılganım. Beni fazla rahatsız ediyor çünkü ağlamak ve stres olmanın ruhuma ve vücuduma da zarar vermesinden korkuyorum. Bu bir süreç de değil bunun yaşam boyunca benimle olmasından korkuyorum. İnsanlardan uzak durmayı bir nebze çare olarak görüyorum. Onların kötü halleri benim üzerime geçiyormuş gibi onlar beni kıracakmış gibi ve benim onlara karşı düşünceli olmamın karşılığını onlar asla vermiyor. Birinin sadece sözleri kırmayabiliyor kızgın ya da sert bakışlar bile yetebiliyor ağlamam için. Bu sebepten insanların gözlerine bakamıyorum. Ruhlarının kötü halleri ve olumsuzluklarını hissedebiliyor sanki onları kendime çekiyor ve üzülüyorum. İnsanlardan uzak olsam da ailemle olmam mecbur bir durum ve bunları yaşamama ailem de sebep olabiliyor. Anlayış göremiyorum, aslında bu benim durumumu anlayamamalarından ya da anlatamadığımdan. İnsanları güldüren komik biriyim ama bu onların yanında, kendi içimde değil. Kötü durum karşısında, insanlar kırdığında onlara karşı belli etmiyorum, hatta gülümsüyorum zorluk karşısında, ağlamıyor hemen o ortamdan kaçıp yalnız kalarak ağlıyorum. Geçen seneden beri içimde tutup bastırdığım yoğun ve yüksek çığlık atma isteği var bunu yapacak fırsat bulamadım ama kolluyorum. Issız bir dağın tepesi olmalı burası ancak. Bunun beni rahatlatacağını düşünüyorum.
Ama yine de kısaca anlattığım ve çocukluğumdan beri var olan bu durumdan nasıl kurtulacağımı bilmiyorum.

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Anlattıklarınızdan düşünce kalıplarınızda hatalı inanışlar olduğunu görüyorum. Aşırı kırılganlık ve hassasiyetinizi, olayları felaketleştirme eğilimine çevirmişsiniz. Bu durum yaşam kalitenizi etkiliyor. Durdurmayı yada değiştirmeyi ddnemelisiniz. Ancak bunu tek başınıza yapamazsınız. Bir uzmandan destek almalısınız. Eğer size iyi geleceğini düşünüyorsanız çığlık atmak ilk yapacağınız şey olmalı.

 

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 4 sene 1 Cevap 140 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com