Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

aşırı sinirlilik

Soru
0 görüntülenme
0

Merhaba esra . 17 yaşındayım fakat aşırı sinirlilik durumu yasiyorum her seye hemen sinirleniyorum ve sinirlendigimde nefesim bogazmida dugumleniyor bu durumi cok kez yasadim nefesim kesiliyo ve kalbim durucak kadar bogazimda sıkışıyo dinlenmezsem asla gecmiyo bayilma derecesine geliyorum hemen aninda sinileniyorum ve sinirim gecmiyo surekli olarak nefes darligi yasiyorum ve doktorlar ciherlerimden degil de psikolojik oldugunu soyluyorlar ama 2 3 ay sürüyo ve gecmiyo cok sıkıntı cekiyorum stesliyim de ama sinir problemim cok var gercekten etrafimdaki her seyi yerle bir edesim geliyo heciremiyorum sinirimi ve unutkanligim da var buna bagli olabilecegini düşünüyorum bazen de sinirlendigimde bunun bana cok zarar verebilecegini dusunuyorum bi doktora gozukmeli miyim ciddi bi sorun mudur nedir bu durum ne yapmaliyim ?

Öfke probleminize neden olan birden fazla durum söz konusu olabilir. Nefesle ilgili sorununuz vermiş olduğunuz bilgiler ışığında öfkenize bağlı olarak ortaya çıkan ikincil bir durum gibi gözüküyor. Öncelikle hem tıbbi hem de psikiyatrik bir muayneden geçmenizde yarar var. Tıbbi bir sorununuz yoksa. Yaşantınızla ilgili kendinizi gözden geçirmelisiniz. Yaşamınızdan ne kadar memnunsunuz? Bunun dışında duygusal olarak bastırdığınız olay, durum veya kişiler var mı? Özetle duygusal alanınızda bloke ettiğiniz ya da etmeye çalıştığınız şeyleri gözden geçirmelisiniz. Sonuç alamazsanız, bir psikologla çalışmanızda yarar olacaktır.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 5 sene 1 Cevap 132 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com