Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Aşırı sinirliyim

Soru
21 görüntülenme
0

Hicam Ben 8 ay arayla babami ve annemi kaybettim. Zorlu bi evlilik surecinde 3 cocuk olmasina ragmen 14 yil ustune 2 ay once esimden ayrildim fakat suan hala zorunlu olarak bi muddet ayni evde yasamak zorundayim.ben hocam cocuklugumdan beri asiri sinirliyim o an gozum donuyo karsimdaki insana kendime  zarar verebiliyorum. Pesine pisman oluyorum fakat oan buna engel olamiyorum bi sure tedavi gordum intihara tesebbus ettimfakatsuan napcami sasirdim lutfen yardimci olun ..

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Öncelikle eğer intihar düşünceleriniz devam ediyorsa acilen bir psikiyatriste gitmelisiniz. Yaşadıklarınız zor süreçler üst üste gelmesi sizin tahammül düzeyinizi düşürmüş gözükuyor. Sinir probleminizin cocukluktan beri devam ettiğini soyluyorsunuz. Öfke probleminize neden olan birden fazla durum söz konusu olabilir. Yaşantınızla ilgili kendinizi gözden geçirmelisiniz. Yaşamınızdan ne kadar memnunsunuz? Bunun dışında duygusal olarak bastırdığınız olay, durum veya kişiler var mı? Özetle duygusal alanınızda bloke ettiğiniz ya da etmeye çalıştığınız şeyleri gözden geçirmelisiniz. Kendinize yada başkasına zarar verme davranışınızdan dolayı psikiyatrik bir muayneden geçmenizde yarar var.

Öfke kontrolü öğrenilebilecek bir şeydir. Öfkenizin nedenlerini tespit ettikten sonra bu konudaki düşük toleranslılık inanışlarınız üzerinde çalışılmalıdır. Ne kadar tolerans düzeyiniz artarsa o kadar da öfkeniz az olacaktır. Düşük tolerans irrasyonel inanışları ve düşünceleri sizi olay ve durumlar karşısında zayıf bırakmaktadır. Bunları bulup işlevsel düşüncelerle yer değiştirmelisiniz.Bu konu da psikiyatrist takibinde ilaç kullanılabileceği gibi, psikolojik danışmanlık desteği alarak da öfke probleminizin üstesinden gelebilirsiniz. Öncelikle bir psikologla görüşmeniz, psikoloğun ihtiyaç duyması durumunda psikiyatrist desteği ile ilaç kullanımına başlamanız uygun olacaktır.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
Ay55 2 sene 1 Cevap 167 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com