Aşırı takıntı

Soru

Son zamanda gecirdigim sıkıntilar ust uste mesela magzadan alisveris yaptik magza batti eski senetlerim kaldi orda simdi bende korkuyorum ya bidaha para isterlerse diye ya kefile giderlerae ya soyle olursa diye bu konuyu aldim yurudum bu hep oluyo bu beynimdeki dusunce ses durmuyor yaklasık 2 haftadir boleyim uykum artti yemek yemiyorum disari cikmiyorum ve icim çok daraliyo çok fazla intihari dusunmeye basladim bazen yapasim geliyo ama neden bole oluyorum bilmiyorum ve cidden çok yoruldum

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Eğer intihar aklınıza geliyorsa mutlaka bir psikiyatriste gidip ilaç kullanımına başlamalısınız. Yaşamış olduğunuz olay sizi fazlaca gergin hale getirmiş. Olayı genelleyerek başınıza sürekli aynı durumun geleceği düşüncesini taşıdığınzı anlıyorum. Ancak bu tarz genelleme ve felaketlestirmeler bizlerin düşünce yapısında oluşturduğu hatalı inanışlardan kaynaklanır. Kendinize akıllıca çözümler bulmalısınız. Senetlerinizle ilgili kesin bilgiye ulaşmalısınız belkide bir problem çıkmayacak ve rahatlayacaksınız. Ancak aksi bir durumda kısa sürede sizi bu kadar etkilemesini göz onune alarak bir uzmandan destek almanız gerektiğini söyleyebilirim.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak