Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Aşırılık – alkol ve benzeri problemler

Soru
7 görüntülenme
0

Daha once blumia ile bas gosteren problemim uzerine alkol ve benzeri problemleri ekleyerek devam ediyor. Hayatimdaki kaybetme korkusu ve ardindan kaybetme ile gelen kontrolsuzluk git gide kotuye gidiyor. Sadece sonunu dusunmeden kendimi bir seylere atiyorum ve dusunmek istemiyorum. Bile bile bunu defalarca yapiyorum. Olaylar icin kendimi fazlasiyla suclayip kendimi aşırılıklar kuyusuna atiyorum. Psikiyatriye bir kac sefer gitmeme ragmen kendimi ifade edememe dusuncesi ve yeterli ilgiyi goremedigim hissi ile ilac tedavisini kendi kendime biraktim. Pismanlik duydugum zamanlar aglayarak gitmem gerektigi dusuncesine kapilip ertesi gun bundan vazgeciyorum. Kendim kontrol edebilir miyim veya ne yapmalıyım bilmiyorum. Ilacla uyusmak istemiyorum ama bu donemden kurtulabilecegime de emin degilim. Duzensizlik ile duzen kurmus gibiyim. Günlerimi yasadigimi hissetmiyorum artık. Sonunu düşünmeden cok sey yaptim pismanligimi yasiyorum ve yuzlesmeye birine anlatmaya hazir degilim. Yuzlesirsem devam edemeyecegime inaniyorum. Birinin yardim edebilecegine de inanmiyorum. Bu donguyu de kıramıyorum. Ne yapmam gerektigi ile ilgili yonlendirme ve cesarete ihtiyacim var sanirim. Bu bir soru degil evet. Kolay gelsin.

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı:

Merhaba;

Bağımlılıktan kurtulmak için en önemli silahımız irademizdir. Bu konuda kararlı olmak ve bu kararınızı bozmamamız gerekmektedir. Bu platforma yazı yazmanız bile sizin için büyük bir adım. Aslında bu döngüyü kırmışsınız. Daha Öncesinde de kısa süreli bir Tedavi geçmişiniz olmuş. Ancak Kararlı ve iradeli olmanız olumlu gelişmeler kaydedebilmeniz için önemlidir. Bu konuda en kısa zamanda psikiyatrist  desteği almanızı tavsiye ederim.

Uzm. Klinik Psk.

Rüya Dilara Yıldırım

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
Sagliksizsaglikci 2 sene 1 Cevap 182 görüntüleme -1

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com