Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Aşk mı?

Soru
0 görüntülenme
0

çocuktum. o başka ben başka şehirlerdeydik. ilk kez çocukken gördüm onunla oynadım, bir belki iki kez fazlası yok. araya yıllar girdi bir de 20 yaşımda bir kez gördüm. kendi kendime hayaller kurdum. ev kızıydı bense eğitimime devam ediyordum. bir ara derslerden bunaldığım bir an aklıma düştü. ya evlenirse diye düşünmeye başladım daha sonra da kendimi başarısızlıkla suçlamaya başladım özgüvensizlik, yetersizlik ne kadar olumsuz duygu varsa hepsini hissettim uzun bir süre. konuyu aileme açtım ilk başta olumlu yaklaştılar. ama sonra aynı yaşta olduğumuz kadın ve erkek arasında yaş farkı olması gerektiği ayrıca bu duygularımın yanıltıcı olabileceği endişesiyle benimle düşüncelerini paylaştılar. beni de ikna etmiş olacaklar ki içine düştüğüm o 2-3 aylık iğrenç süreç sona erdi aklımdan çıkıp gitmişti. daha sonra evlendiğini duydum, bi burukluk hissettim ama önceki kadar kendimi paralayacak kadar değil. birgün annemle konuşurken aslında evlenmediğini öğrendim meğer kardeşiymiş evlenen. birini sevmiş ablasından önce evlenmiş. o an çok sevindim çünkü okulum bitmiş işimi elime almıştım evliliğe hazırdım yani. ama o akşam şöyle dua ettim \”Allahım bu kız benim için hayırlıysa sen nasip et yok değilse benden uzak tut\”. bu duadan sonra başka kızlarla da ilgileniyordum önceki takıntılı halim de yoktu. sonra bir kızı beğendim ama ailem geçmişe dayanan bir olay yüzünden olumsuz yaklaştı. Bu nedenle canımın sıkkın olduğu bir dönemde yazımın başında beni bunaltan o kızın nişanlandığını önümüz seneye de düğünü olacağını öğrendim. birden bire o eski karamsar ruh halime döndüm. eyvah dedim hata yaptım o kadar onun için sıkıntı çektin ama hiçbir çaba sarfetmedin başka kızlara yöneldin o da olmadı. bu arada ailemi de içten içe suçladım vesaire.

hocam geldiğim noktada merak ettiğim şey şudur? Ben aşık mıyım? doğru düzgün konuşup tanışmadığın birine aşık mı olunur diyorum kendime? o zaman da madem öyle niye en sıkıntılı zamanlarında o aklına geliyor? nedir bunun anlamı? anlam veremediğim, içinden çıkamadığım ona karşı olan hislerimin mahiyeti? eğer bunun adını koyabilirsem sanırım işin içinden daha kolay çıkacağım.
işinde gayet başarılı bir ilkokul öğretmeniyim mesleğimi, çocukları çok seviyorum. ama şu sıra agresif bir haldeyim ve bu maalesef çocuklara da yansıyor. kimseyle konuşmak istemiyorum, odama kapanıyorum.
şimdiden teşekkürler saygılar (24 yaşında erkek)

Uzun süre bu kızla ilgili duygusal ve düşünsel zaman geçirdiğiniz için platonik bir aşk durumu oluşmuş. Platonik aşklar hayal, plan, umut ve beklentiyle beslenirler. Ama hayat gerçeklikte yaşananlarla anlamlıdır. Bu ilişki tamamen iç dünyanızda yaşadığınız bir süreç. Bu kızın iç dünyanızdaki yeri onun nişanlanmasıyla beraber bozulmuş oluyor. Bu da boşluk ve kafa karışıklığı yaratan bir durumdur. Bu kıza karşı olan duygusal yakınlığınız zaman içerisinde azalacak ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Dikkatinizi işinize ve güncel olaylara vermeye çalışın. Sıkıntıları hafifletmenin ve bu dönemi atlatmanın tek yolu budur.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 5 sene 1 Cevap 106 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com