askeri Heyet

Soru

Hocam iyi günler ben askeri mülakatta sağlık raporu alırken psikiyatride hastane geçmişinde psikiyariye gittiğim için askeri heyette elendim daha sonra itirAz edip il sağlık müdürlüğüne verdim geçme şansım varmı başka hastaneye sevk etti geçme şansım varmı yönetmenliğe göre geçirilmiş nevrotik bozukluk 16a1 yazıyomne olacak bilmiyorum

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba

  Askeri yönetmelikler veya mevzuat hakkına maalesef bilgim yok.
  Aşağıdaki linkteki mevzuatı (umarım günceldir) bir okuyun.

  Psikiyatri kurulunda elenmiş olduğunuz için bunu değiştirmeniz zor olabilir buna yine Askeri makamlar karar verecektir bir başka kurumun ‘olur’ raporunu kabul edeceklerini sanmam. Ancak burada sadece psikoloji ile ilgili bilgilere yer verilmektedir.
  Belli mesleklerde (pilot, doktor vs.) psikolojik sağlığınızın yeterli olmasına bakılabilir. Stresi kaldırıp kaldıramayacağınız sizin sağlığınızı da ilgilendiren bir konudur. Yani size olur veya olmaz raporu vermeleri sizin kendinize dönüp ‘başka arayışlara’ girmeniz için yeterli bir sebep olabilir. Özetle bu tür kurul kararları eğer ‘çok açık hatalar’ yoksa genel olarak sizin için de hayırlısı olacak şekilde verilir. Size karşı yapılmış bir şey olarak görmemenizi tavsiye ederim. Bu tür kararlar alanlar (psikiyatristler) sonuçta şahsi olarak sizin kim olduğunuzu bilmemektedir. Kişisel karar vermezler. Kuralları uygulamaya çalışırlar. Ancak hata veya yanlışlık var diyorsanız tabi ki arayışlarınıza devam edin.

  Sorunuz genel olarak yönetmelikler ve mevzuatla ilgili olduğu için tam yardımcı olamıyoruz. Kusura bakmayın.

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak