Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Babamı kaybedeli 6 ay oldu. Yas sürecini geçiyor, 2 sene oldu

Soru
22 görüntülenme
0

Babamı 2 sene önce kaybettim hala mezarına gidemedim çünkü içimde bi his ölmedi diyor. Gidemiyorum babamı çok özledim bazen çaresizce beklemek canımı çok yakıyor

Merhaba,

Sevdiklerimizin ölümünü kabullenmek zordur. Ama bunu doğanın bir yapısı olarak görmemiz ve yaşamımızı sürdürmemiz gerekmektedir.

İçinde bulunduğunuz psikolojik durumdan çıkmak için gerçekleri kabullenmeye çalışmalısınız. Bu nedenle babanızın mezarını ziyaret etmeniz ilk adım olacaktır. Zihnimizin gerçekliği kabullenmesinin önü açılacaktır. Gerçeği yadsımaya kendinizi zorlamayın.

Babanızı özleyin, ağlayın, aile bireyleriyle veya arkadaşlarınızla babanızı konuşun. Duygularınız ve düşünceleriniz kelimelere dökülsün.

Günlük hayatınızı hedefleriniz doğrultusunda organize edin ve dikkatinizi kendinize, geleceğe ve yapmak istediklerinize verin.

Yas döneminizin çok uzamış olmasına bağlı olarak depresif durumlar yaşıyor olmanız mümkün. Bu konuyla ilgili olarak psikiyatrik destek almanız da yararlı olacakatır.

 

Konuşma Devam Ediyor 0
Gulsah Cetin 2 sene 1 Cevap 212 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com