Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Babamın rahatsızlığı hakkında.

Soru
0 görüntülenme
0

Dün sormuştum cevap verdiniz çok teşekkür ediyorum fakat kabul etmez ise psikolojik destek almayı ben babamı tekrar hastanede tedavi alması için ne yapmam gerekiyor. Kendisi hastaneye yatmayıda kabul etmeyecektir bu durumda ne yapmam gerekiyor nasıl bir yol izlemeliyim

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Merhabalar tekrar, babanızın böyle bir tabloda tabi ki kendi durumunu kabul edip algılamasını beklemiyoruz. Kişi istemediği bir şey yaptırılıyormuşçasına zorla bir yere götürüldüğü zaman kendini daha da kötü hissetmekte ve aslında etrafındaki kişilerle arasındaki güven ilişkisini de zedelemekte. Bundan dolayı danışma alması gereken kişinin yakınlarından onunla iyi anlaşan kişi kimse ikna yolunu denemesi gerekir.

Babanızla konuşurken tansiyonun yükseldiği bir anda değil, daha sakin bir anda psikolojik destek konusunu açmalısınız. Konuşurken ses tonunuz, yaklaşımınız kullandığınız kelimeler çok önemli. Onu yargılamadan, iş birliği içinde olduğunuzu hissettirmelisiniz. Ona değer verdiğinizi, onun bu durumu aşabileceğini ve gerekiyorsa birlikte bu durumun üstesinden geleceğinizi ona anlatmaya çalışmalısınız.

Eğer bunların hiçbiri işe yaramaz ve kendine veya annenize zarar verme noktasına gelirse hastanelerin acil psikiyatrik servislerinden yararlanabilirsiniz.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
Fatih 2 sene 1 Cevap 162 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com