Babamın rahatsızlığı hakkında.

Soru

Dün sormuştum cevap verdiniz çok teşekkür ediyorum fakat kabul etmez ise psikolojik destek almayı ben babamı tekrar hastanede tedavi alması için ne yapmam gerekiyor. Kendisi hastaneye yatmayıda kabul etmeyecektir bu durumda ne yapmam gerekiyor nasıl bir yol izlemeliyim

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Merhabalar tekrar, babanızın böyle bir tabloda tabi ki kendi durumunu kabul edip algılamasını beklemiyoruz. Kişi istemediği bir şey yaptırılıyormuşçasına zorla bir yere götürüldüğü zaman kendini daha da kötü hissetmekte ve aslında etrafındaki kişilerle arasındaki güven ilişkisini de zedelemekte. Bundan dolayı danışma alması gereken kişinin yakınlarından onunla iyi anlaşan kişi kimse ikna yolunu denemesi gerekir.

  Babanızla konuşurken tansiyonun yükseldiği bir anda değil, daha sakin bir anda psikolojik destek konusunu açmalısınız. Konuşurken ses tonunuz, yaklaşımınız kullandığınız kelimeler çok önemli. Onu yargılamadan, iş birliği içinde olduğunuzu hissettirmelisiniz. Ona değer verdiğinizi, onun bu durumu aşabileceğini ve gerekiyorsa birlikte bu durumun üstesinden geleceğinizi ona anlatmaya çalışmalısınız.

  Eğer bunların hiçbiri işe yaramaz ve kendine veya annenize zarar verme noktasına gelirse hastanelerin acil psikiyatrik servislerinden yararlanabilirsiniz.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak