Bağımlılık ile mücadele ediyorum

Soru

Merhaba hocam ben 22 yaşındayım adım Gülşah 8 yada 9 senelik bir bağımlılık ile mücadele ediyorum.
İki sene önce artık bi hayat için maddeyi hayatımdan komple çıkarmıştım onca çabadan sonra başarmanın yolunda emin adımlarla ilerlerken babamı kaybettim. Babam ile birlikte benide gömdüler sanki madde kullanımı başladı umutsuzca.
Gidemiyorum hocam o mezara hiç gitmedimde. artık umut etmiyorum ama anneme üzülüyorum. Kararsızim hocam geçen gün babamın yanına gidicektim olmadı.unutmuyorum o günu her yer kan di. Biticekti herşey geldiler hastaneye kaldırdi. Hocam düşüncelerim beni çok korkutuyor, kontrol edemiyorum artık. Düşündüklerim ve hareketlerim kontrolden çıkıyo.bunu yazmamın sebebi de bi ışık beklediğimden değil. Ya sevdiklerime zarar verirsem. Bu hocam

0

Cevap ( 1 )

 1. Gülşah hanım merhaba. Zor bir süreçten geçiyorsunuz. Öncelikle bir uzmanla bir süre görüşmenizde fayda var. Bu imkan yoksa arkadaş desteği de iyi gelebilir. İş veya uğraş alanlarınız varsa konsantrasyonunuzu bu alanlara vermenizde fayda var.Annenizle iletişiminizi arttırmanız da önemli.

  Babanızın mezarını ziyaret etmelisiniz. Bu sizi zorlayacak biliyorum. Ama daha sonra giderek toparlanacaksınız.

  Madde kullanımını şimdilik kafanıza takmayın. Babanızın kaybı sonrası yas süreci 6 ay civarında sonlanması lazım. Bu süreçten sonra madde konusuna geri dönersiniz.

  Eğer dayanabilirseniz bir süre sonra sizi zorlayan düşünceler de gücünü kaybedecektir.  Çok zorlanırsanız bir psikiyatrise gitmenizde fayda var.

   

   

Cevap bırak