Bekaretimi kaybettim

Soru

Bekaretimi kaybettim ve iliskiye girdigim sevgilim beni terk etti ve soledigi soz benle yapan baskasiylada yapar surekli dusunuyorum nabicam diye ailem duyarsa ölüm sebebim olur cok pismanim hayat sevincimi kaybettim intihar etme esigine geldim eve kapandim cok mutsuzum bana yaptiklarina ragmen hala onu unutamiyorum geri gelicek beni bu halde birakmicak diye bekliyorum gercekten delirmek uzereyim bana yardim edin napabilirim

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Öncelikle içinde bulunduğunuz durum intihar düşünceleri geliştirmenize sebep oluyorsa vakit kaybetmeden bir psikiyatriste danışmalısınız. Ailenize karşı suçluluk duymanızı, yaşadığınız kaygı ve korkuyu anlıyorum. Ancak evlilik öncesi cinsel ilişki kültürel, ahlaki, dini ve psikolojik boyutları olan ama kişisel bir yaşantıdır. Dolayısıyla, bu yaşantının doğru, yanlış ya da nötr bir yaşantı mı olduğunu sizin düşünce yapınız belirleyecektir. Kendinizi karamsarlığa sürüklemeyin. Aileniz öğrendiğinde tepkiyle karşılaşabilirsiniz ancak bu durum dünyanın sonu ya da bir felaket değil. Bekaretinizi kaybetmiş olmanız ya da sevgilinizin size dönüp – dönmemesi sizin değersiz biri olduğunuzu göstermez. Bu olumsuz düşünce kalıplarından kurtulup kendinizi dibe çekmekten vazgeçmelisiniz. Kendinize yakın hissettiğiniz birine anlatıp destek isteyebilirsiniz. Eş zamanlı olarak terapi desteği de alırsanız içinde bulunduğunuz durumu daha kolay atlatacağınızı düşünüyorum.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak