Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Ben 16 yaşındayım son bi senedir sürekli kafamda bişeyler kuruyorum

Soru
0 görüntülenme
0

ankara,kadın,16

 

Ben 16 yaşındayım son bi senedir sürekli kafamda bişeyler kuruyorum.genellikle yaptığım şey sakin bir odaya geçip hayal dünyama dalmak ,çok şeyi kafama takıyorum,olmasını istediğim şeyle ilgili o kadar çok hayal kuruyorumki gerçekleşmediği zaman değişik hislere kapılıyorum.gördüğüm görüntü veya duyduğum herangi bi garip ses yok sadece yanılmalar.çoğu şeyi kuruyorum , kendimle konuşmsyı seviyorum. son zamanlarda garip hissediyorum bilmiyorum.

Yaş döneminiz göz önüne alındığında hayal kurmanız normal. Ama hayal kurmak için özel zaman ayırmak, sürekli hayal kurarak vakit geçirmek sizi işlevsiz hale getirip, gerçek yaşamı sıkıcı ve katlanılmaz bulmaya itebilir. Bu nedenle değişik aktiviteler yaparak hayal kurmaya ayırdığınız zamanı kısıtlamaya çalışmalısınız. Ayrıca hayal insanların istekleriyle ilgilidir. Arzu ve istekleriniz üzerinde yoğunlaşabilir, bunların hangilerini kısa sürede hayata geçirebileceğinizi düşünüp plan yapabilir ve harekete geçebilirsiniz.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 4 sene 1 Cevap 1281 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com