Benim sorunum ne

Soru

Merhabalar 20 yaşında erkek bir gencim ortalamanın biraz üzerinde bir öğrenciyim. Kendimi karşı cins tarafından yalnız bırakılmış hissediyorum. Genel olarak böyle sorunları kafama takmazdım en azından arkadaşlarım bu tip sorunları anlatırken her şey basit ve çözümlenebilir gibi geliyordu bu sebepten bunu kendime bir dert olarak görmek yerine kendimi aşağılayacak bir durum olarak görüyorum. Bir süre kız arkadaş edinmeye çalıştım fakat defalarca red edildiğimden başarılı olamadım. Her ne kadar bunun yalnızlık veya dünyanın sonu olmadığını bilsemde duygusal olduğum zamanlar bu his içimi kemiriyor. İlk başta sorun varsa bende olmalı diye düşündüm kendimi birkaç kez inceledim . Kendi kendime dertleşmeye başladım yani diyorum çok yakışıklı olmasamda çirkin değilim yeterince başarılıyım , sosyal ve kibar biriyim . Bu yöntemle sonuca ulaşamadım. İşin aslı sanırım karşı cinsimden ilgi istiyorum ve bunu düşünmek kendimi aşağılamama ve kendi gözümde küçük düşmeme sebep oluyor. Bununla beraber yakın çevrem sert mizaçlı biri olduğumu söylüyor yani tanıştıktan sonra seni tanımak güzelmiş başta çok sert birisi olduğunu düşünmüştük diyorlar acaba sorun bu mu? Sorun bu ise bu durumdan nasıl kurtulabilirim. Okuyup vakit ayırdığınız için teşekkürler

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.
  Sorunuzun cevabı: Karşı cinsten ilgi beklemeniz, partner isteğiniz çok normal duygular. Ait olmak insanın en temel ihtiyaçlarındandır. Reddedilme duygusu bizi duygusal ve hassas biri haline dönüştürür. Ancak olaylar karşısında bizi karamsarlığa iten nedenler olayları değerlendirme şeklimizdir. Hatalı inanışlar geliştiririz. Siz bu konuda direnmiş gözükseniz de kendinizi değersizleştirme eğilimine girmiş olduğunuz açık. Kendinizi koşulsuz şekilde kabul etmeyi öğrenmelisiniz. Reddedilmekten korkmayın. Güçlüğü yanlarınızı, potansiyelinizi, sahip olduğunuz tüm iyi şeyleri düşünün. Kendiniz hakkında olumlu düşünün. Eğer sosyal beceri eksiklikleriniz varsa kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz. Daha çok insanla tanışın daha çok çevre yapın, yeni ortamlara girin, kurslara yazılabilirsiniz.
  Uzm. Klinik Psk.
  Merve Cansu Çavuş
  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR
  Telefonumuz: 0 212 327 0233
  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş
  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !
   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak