Bipolar mı?

Soru

Merhabalar, öncelikle bu sorumu kendim için değil askerde olan sözlüm için yazıyorum. Sözlüm 20 yaşında, askere gideli 4 ay oluyor ve orada herşey normalken bir gün ailesinden dolayı bir sinir boşalması yaşadı, ağlayıp kendinden geçti kendini kontrol edemedi, bu sürekli olmuyor sadece çok sinir olup birşey çok ağrına giderse o da yılda bir neredeyse, komutanı onu doktora sevketti ve doktor benimle konuşurken gözle temas kurmuyorsun demiş, birkaç sorular sormuş askeriyede arkadasların var mı diye, sözlümün orda arkadası yok kendi halinde hep,sözlümün annesi bipolar bozukluk hastası, doktor da sözlüme sende de olabilir demiş ama kesin birşey dememiş, uyumsuzluk yazmış raporuna ve rexapin adlı hapı vermiş Sözlüm geçmişte çok şeyler atlattı hep güçlü kalmaya çalıştı, geçmişinde hep yıkıldı,üzüldü, darbeler aldı çevresinden, ama kendisi çok iyimser, merhametli, ne yaptıgın bilen bir insan,bipolar hastası oldugunu düşünmüyorum sizce problemi nedir?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı:Uyum bozukluğu, bireyin stres kaynağıyla başa çıkamadığı zaman ortaya çıkan bir durumdur. Sözlünüz de sanırım böyle bir durumla karşılaşmış ve orada yaşadığı bir olay sinir boşalması diye tabir ettiğiniz durumu yaşamasını tetiklemiş. Ailesinde psikiyatrik öykü bulunanların aynı rahatsızlıkları yaşama ihtimali diğer bireylere göre daha yüksektir. Sivil hayata döndüğünde uzman bir psikiyatriste giderek muayene olmasını tavsiye ediyorum. Bu anlattıklarınızdan bipolar durumu olup olmadığını tespit etmek çok zor ayrıntılı bir görüşme yapmak gerekir.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak