Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

bir baltaya sap olamamak beni hergün öldürüyor

Soru
0 görüntülenme
0

Merhaba iyi çalışmalar. elimden geldiği kadar sizi yormamaya, kısa tutmaya çalışacağım;
Ben 25 yaşında,İstanbulda yaşayan,evli ve baba adayı bir adamım.
Eşimle ilgili hiç bir problemim yok kendisini çok seviyorum ona bakmak bile beni mutlu ediyor. Ama 5 yıl önce üniversiteyi hayallerimin peşinden koşmak için (müzisyen olmak) terkettim. Bir süre de hayalimdeki işi yaptım yanlız sonunda sarpa sardı müzik alanında tutunamadım. şuan güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum. işimden çevremden yöneticilerimden çalıştığım firmadan hiç memnun değilim. Ama değiştirmek içinde yapabileceğim fazla birşey yok. Artık evli sorumlulukları olan bi insanım sıfırdan başlamam imkansıza yakın.. sürekli acı çekiyorum bu iş bu çevre beni öldürüyor. eve gittiğimde oyunla filmlerle müzikle biraz kaçıp kafa dağıtmaya çalışsamda ertesi gün yine buraya gelicek olmak beni paranoyak yaptı hiçbişeyden keyif alamaz duruma geldim. yaklaşık 3 yıldır da tiklerim oluştu zaman zaman kafamı sallıyor,dudaklarımı büzüyorum bu tarz şeyler yapıyorum tutamıyor, engel olamıyorum.. bana bir yol gösterin ne olur sonumun iyiye gitmediğini görüyorum..

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Geçmişte üniversiteyi bırakıp müziği seçmiş olmanızı hata olarak düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bununla ilgili kendinizi suçlamayın. Bu hatalı bir düşünce kalıbı olur. Şuanki iş yeriniz ve işinizden memnun değilseniz, farklı bir alana yönelebilirsiniz. Henüz 25 yaşındasınız. Tekrar üniversite bile okuyabilirsiniz. Açık öğretimi deneyebilirsiniz. Önünüzde daha koskoca bir hayat var. Eşinizle bu durumu paylaşın en önemli destek onun ki olacaktır sizin için. Birlikte konuşun değerlendirin ve çözüm yolları arayın. Yükünüzü paylaşın. Eğer bunlar işe yaramazsa bir uzmandan destek alabilirsiniz.

 

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 4 sene 1 Cevap 161 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com