Bireysel problem

Soru

Ben 18 yaşında bir bayanım açıkçası kendim icin yazmıyorum çok yakın bir arkadaşım için sizden destek almak istiyorum arkadaşım daha once bir kanser hastalığına yakalanmis ve tedavi görmüş simdi tekrar hastalik yuzunu gostermis yani ikinci kez ayni hastaliga yakalanıyor ve tedavi olmak istemiyor zaten öleceğini düşünüyor benim ve hatta hic kimsenin ona destek olmasini istemiyor beni hayatından çıkarmak istiyor cunku öldüğü zaman daha çok üzüleceğimi söylüyor bu durumda ben ona nasil destek olabilirim yardimlarinizi bekliyorum….

0

Cevap ( 1 )

  1. Mehmet Artıran

    Tedavi olması konusunda ısrarcı olmalısınız. Onu tedavi olamaya ikna edemeyip bir der onu kaybederseniz onun dediğinden daha da kötü hissedeceğinizi söyleyebilirsiniz. Açıkçası böyle bir durum vicdanen sizi sıkıntıya sokabilir. Bu nedenle bir şekilde tedavisine başlamasını sağlamalısınız.
    Diğer yandan arkadaşınız hastalığına bağlı olarak depresif durumdadır. Depresif durumdaki kişiler umutsuz ve çaresiz hissederler ve harekete geçmekte zorlanabilirler. Bu noktada bir psikoloğa gitmesi konusunda onu destekleyebilirsiniz. Psikolog desteği ile birlikte tedavisine tekrar başlayacaktır.

    "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak