Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

boşanma sürecindeyim

Soru
5 görüntülenme
0

İyi günler

Boşanma sürecindeyim 6 yaşındaki çocuğuma bunu nasıl açıklayabilirim?

İyi günler. Bu tip durumlarda endişe duymanız normal. Ancak var olan durumu çocuğunuza gerçeklerden uzaklaşmadan anlatmanız doğru bir yol olacaktır. Çok fazla ayrıntıya girmeyiniz. Çocuğunuz soru sorabilir bu sorular çerçevesinde yalın, sade ve uzun olmayan yanıtlar vermelisiniz.

Eğer ayrılmak üzere olduğunuz eşinizle diyalog halindeyseniz bunu birlikte yapmanız daha iyi olur. Eşinizden çatışmalı bir şekilde ayrılıyorsanız çatışmalarla ilgili konuları, haklı ya da haksızlık gibi ayrımlardan çocuğunuza bahsetmemelisiniz.

Eşinizle anlaşamadığınızı, artık birlikte yaşamak istemediğinizi ne olursa olsun onun anne-babası olduğunuzu ve her zaman yanında olacağınızı belirtmeniz yeterli olacaktır. Çoğu durumda çocuklar bu tip süreçlere olumsuz tepkiler verebilmekte, huzursuz ve mutsuz olduklarını söz ya da davranışlarıyla gösterebilmektedirler. Yaşadığınız durumun bir süreç ve değişim olduğunu  ve bazı konularda olağandan daha fazla sabır ve anlayış göstermeniz gerektiğini unutmayınız.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 2 sene 1 Cevap 192 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com