boşanma

Soru

annem ve babam ayrılıyor fakat ortada kavga va hiçbir şey yok. annem sadece ben yoruldum diyor. babam annemi çok seviyor ailesinden çok ona güveniyor. kalp hastası hiçbir maddi dayanağı yok. annem 17 yıllık evliliklerini hiçe sayıp babamı ve beni ortalıkta bırakıyor.geceleri ağlamaktan kendimi bulamaz oldum tükeniyorum ne yapmalıyım

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Ergenlik döneminde olduğunuzu düşünüyorum. Bu nedenle boşanma olayından normalinden fazlaca etkilenmeniz normal. Öncelik boşanmanın yükünü omuzlarınıza almayın, hayatta bazı durumlar bizi etkilemesine rağmen bizim dışımızda nedenlerden kaynaklanabilir. Bu nedenle kendinizi suçlu ya da ortada bırakılmış hissetmeyin. Babanız için üzülmenizi anlıyorum. Ancak vicdani yükümlülüğü bir kenara bırakıp herkes için en iyi çözümü bulmaya çalışmalısınız. Anneniz yorulduğunu söylemiş. Boşanmak istemesi sizi ya da babanızı sevmediği anlamına gelmez. Onu da dinleyip anlamaya çalışın. 17 yılda yaşanmışlıklar, sizin fark etmediğiniz durumlar olmuş olabilir. Ağlayıp, üzülmeniz normal süreçler ancak tükenme boyutuna gelmeniz sizin için işleri iyice zorlaştırır. Durumu kabullenip, bu şartlar içinde en yapıcı şekilde hareket etmelisiniz.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak