Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

boşanma

Soru
19 görüntülenme
0

annem ve babam ayrılıyor fakat ortada kavga va hiçbir şey yok. annem sadece ben yoruldum diyor. babam annemi çok seviyor ailesinden çok ona güveniyor. kalp hastası hiçbir maddi dayanağı yok. annem 17 yıllık evliliklerini hiçe sayıp babamı ve beni ortalıkta bırakıyor.geceleri ağlamaktan kendimi bulamaz oldum tükeniyorum ne yapmalıyım

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Ergenlik döneminde olduğunuzu düşünüyorum. Bu nedenle boşanma olayından normalinden fazlaca etkilenmeniz normal. Öncelik boşanmanın yükünü omuzlarınıza almayın, hayatta bazı durumlar bizi etkilemesine rağmen bizim dışımızda nedenlerden kaynaklanabilir. Bu nedenle kendinizi suçlu ya da ortada bırakılmış hissetmeyin. Babanız için üzülmenizi anlıyorum. Ancak vicdani yükümlülüğü bir kenara bırakıp herkes için en iyi çözümü bulmaya çalışmalısınız. Anneniz yorulduğunu söylemiş. Boşanmak istemesi sizi ya da babanızı sevmediği anlamına gelmez. Onu da dinleyip anlamaya çalışın. 17 yılda yaşanmışlıklar, sizin fark etmediğiniz durumlar olmuş olabilir. Ağlayıp, üzülmeniz normal süreçler ancak tükenme boyutuna gelmeniz sizin için işleri iyice zorlaştırır. Durumu kabullenip, bu şartlar içinde en yapıcı şekilde hareket etmelisiniz.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

 

 

Cevaplandı 0
Exalted 2 sene 1 Cevap 259 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com