Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

bozukluk

Soru
0 görüntülenme
0

Öncelikle merhaba hocam

Benim adım Mehmet. Ben evlenmek amaçlı kız arkadaşımla kaçmak zorunda kaldık ve yaşı küçük olduğundan ceza evine girdim halen mahkeme sürerken ben ceza evindeyken beni aldatmış. Dünyam başıma yıkıldı, ne yapacağımı bilmiyorken hakim karşısına çıkıp ben evlenmek istemiyorum dahi diyemecek durumdayim. Ama bana sormazlar mı neden kaçtınızda şimdi evlenmeyeceksin diye. İnanin bana utancımdan bunu söyleyemem diyorum. İçimde tutmak istiyorum tutamiyorum. Ne yapacagim bilmiyorum böyle güvenmediğim bana ihanet eden birisiyle de olmak istemiyorum. İntihar eşiğindeyim aklımı kaybettim kalbimi çalan da o zaten bu cok ağır geliyor kendime bisey yapmam cok da zor değil gibi belki cevabını dahi göremem o yüzden benimkini once cevablar mısınız ben nasıl bir durumun içindeyim

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.

Sorunuzun cevabı:
Mehmet merhaba. Hayatımızda yaptığımız hataların telafisi kendi canımıza kıymak değildir. Üstelik senin ilk olayda (yaşı reşit olmamış bir kızı kaçırmak istemen) hata olsa da ikinci olayda (aldatılma) suçun yok. Her iki durumda da kendini suçlamayı bırakmalısın. İntihar etmek ile büyük hata yaparsın. Çünkü düşüncelerinde bu olaylar çok felaketmiş gibi görünse de göreceksin ki yıllar sonra tüm bu yaşadıkların aslında önemsiz şeyler olarak kalacak. Başka birisi ile belki de evlilik yapacaksın ve aile kuracaksın. Herkes hata yapar. Kimse hatasız değil. İçinde bulunduğun durumu açık bir şekilde mahkemede ne olduysa ifade etmen en doğrusu. Hukuki tarafını maalesef bilmiyorum ama yaşadıklarını belirtmen yeterli olacaktır. Birisi tarafından reddedilmek, aldatılmak dünyanın sonu değildir diye düşünmen gerekiyor ve kendi hayatına ve kendine değer vermen gerekiyor. Aynı hataları tekrarlamadığın sürece hayatta daha güzel ve seni sevinderecek birçok ilişki içerisine gireceksindir. Acele etme, sabırlı olmaya çalış. Cezanı yasaların öngördüğü şekilde çektikten sonra artık özgür olacaksın.
İntihar düşüncelerin olduğunu cezaevindeki görevlilere hemen bildir ve psikiyatristle görüşmek istediğini söyle. İlaç kullanmaya başlarsan kafanı toparlarsın kendini daha rahat hissedersin. Eğer mümkünse bir psikolog ile de görüşme talebinde bulun.
Şu an çaresiz ve çıkmazda olduğunu düşünüyor olsan da herşeyin bir çaresi vardır, yardım talep etmelisin.
Aklına negatif ve gelecek hakkında olumsuz düşünceler getirmemeye çalış. Ve hemen bir psikiyatriste görünmek istediğini bildir yakınlarındaki kişilere. Sana yardımcı olacaklardır.

Cevaplandı 0
mehmet ali 2 sene 1 Cevap 180 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com