Çaresiz kaldım

Soru

Merhaba yüksek bir yerdeyken sürekli gözümün önüne burdan atlayınca nasıl hissedeceğim aklıma geliyor korkuyorum intihar düşüncem yok Anksiyette bozukluğum var ama sürekli intihar etmekten korkuyorum ilaç kullanmak istemiyorum ne yapacağımı şaşırdım?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Bu korkuyu ne kadar zamandır yaşadığınız, gün içinde zihninizi ne kadar mesgul ettiği onemli. İlaç kullanmaktan korkmamalısınız. Bununla ilgili once bir psikiyatriste gidip gercekten bir anksiyete bozukluğu varsa tanı koyup tedavi için yonlendirmesini isteyebilirsiniz. Anksiyete bozuklularının tedavisinde en sık kullanılan psikoterapi uygulaması bilişsel davranışçı terapidir. Bilişsel davranışçı terapi kişilerde anksiyeteye yol açan düşünce kalıplarını yeniden irdelemelerine ve farklı davranış alışkanlıkları edinmelerine olanak sağlayan bir psikoterapi türüdür. Kaygılanmanıza sebep olan hatalı inanışları yok edip sağlıklı düşünceler geliştirdiğinizde iyilesmeniz hızlanacaktır. Psikiyatrist ilaç verse bile terapiyle desteklediğinizde kısa zamanda sonuç alıp, ilaç kullanmayı zamanla bırakabilirsiniz.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak