Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Çaresizlik

Soru
0 görüntülenme
0

Slm ben boşanmış bir kişiyim. Oğlum hem bende hem de annesinden kalıyor çok sorumsuz. Hep kendi isteği olsun gerisi boş bana hiç bir konuda yardımcı olmuyor dagınık yasamak istiyor hiç karışmayalım, eve geç gelsin ders yapmasın, sadece bilgisayarla oynasın istiyor. Ceza veriyorum ama işlemiyor, arkadaşlarıyla dışarıya çıktığında evi unutuyor para yettiremiyorum lütfen yardımcı olun saygılar

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Boşanma sonrası çocuğun gösterdiği tepkilerden birisi de ebeveynlerine kızma şeklindedir. Boşanma olayı çocuğun sosyal destek sistemini etkileyen bir durumdur. Ebeveynleri boşanan pek çok çocuğun sosyal çevresi değişir. Boşanma sürecinde öfkenin ve düşmanca tutumların sık sık yaşanması çocukta sevilmediği duygusuna sebep olabilir.Çoğu zaman çocuklar boşanma olayından kendilerini sorumlu tutarlar ve suçluluk duygusu geliştirirler. Uzun süreli uyum döneminde olumsuzluklarla karşılaşarak uyumu başaramayan çocuklarda ailesi ile bir arada yaşayan çocuklara göre 2-3 kat daha fazla okuldan atılma, antisosyal ve sorumsuz davranma davranışları görüldüğü belirlenmiştir. Ceza bu noktada işe yarayan bir sistem değildir. Hele birde bahsettiğiniz tutumlara sahip bir çocukta bu onu kendinizden uzaklaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Onun karşısında değil yanında olmalısınız. Gelişim ozelliklerini, hissetiklerini, düşüncelerini bilmeniz gerekir. Doğru iletişim tekniklerini, çatışma cözme becerilerini kullanmalısınız. Hızlı bir değişim beklemekte hata olur ona zaman tanımalısınız. Atılabilecek en doğru adım ikna edip terapi desteği almasını sağlamak.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Cevaplandı 0
Yanloz 2 sene 1 Cevap 165 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com