Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

çekingenlik

Soru
7 görüntülenme
0

merhaba 15 yaşındayım çekingenlik problemim var kendimi ifade edemiyorum sürekli yanlış yapacağım korkusu var iletişim kurmakta zorlanıyorum bu durum okul hayatımıda olumsuz etkiliyor derslere bildiğim halde katılamıyorum hoca soru sorduğunda sesim kısılıyor sınıf ortamında herkes konuşurken sadece dinleyip izliyorum arkadaşlık kuramıyorum konuşurken kasıyorum ve artık bu durumdan kurtulmak istiyorum bende herkes gibi rahat rahat konuşmak istiyorum ne yapmalıyım?

(15, kadın)

Durumunuzun yaş dönemiylede bağlantısı var. Ancak çekingenliğinize bağlı çok fazla belirti ortaya çıkmış ve yazınızdan da anlaşıldığı kadarıyla yaşam kalitenizi oldukça düşürmüş durumda. Durumunuzu değiştirmenizin yolu düşünce şeklinizi değiştirmekten geçtiğini söyleyebilirim. Ama bir ortam içerisinde eski düşünce şekliniz çok hızlı bir şekilde sizi tekrar ele geçirecektir. Bu nedenle hızlı ve daha kalıcı bir çözüm için uzman desteği almanızı öneririm.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 5 sene 1 Cevap 114 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com