Çıkış yolu..

Soru

Merhabalar ismimi vermek istemiyorum ben bu yıl bir sevlet üniveristesinde beslenme ve diyetetik kazandım isteyerek yazdim fakat su an isteyip istemedigimden emin degilim yatay gecis koşullarına falan baktım bolume başlamadan böyle düşüncelerde olmak beni üzüyor bir geçiş yapma konusu olsa ailem beni destekler annemle bu konuyu konuştum daha başlamadan böyle şeyler demek erken 1 yılın sonunda demiş olsan sen de diyorsun geçiş şeylerini ne gerekiyorsa yaparız daha gitmeden böyle dememi doğru bulmadı bence de doğru değil fakat sürekli kafamda bu dönüyor son zamanlarda bir arkadaşım zamanında sen diyetisyenlik yapabilirsin diyip bu sorunumu anlattığımda mühendisliğe mi geçsem dediğimde kendini harcadın diyetisyen olarak seni görmüyorum dedi başkalarının lafina uyup bırakacak değilim oyle anlasilmasin ben harcamak olarak görmüyorum lakin böyle demesi beni üzdü biri diyetisyen diye şenlenince heveslenemiyorum endüstri mühendisliği veya bilgisayar gibi başka bir mühendislik mi okusaydım diye kafamda dönüp duruyor ben bu düşüncelerle bolume nasıl on yargısız başlayıp kararımı vereceğim lütfen yardımcı olun kafamda habire bunları kuruyorum nasıl tarafsız kararımı vereceğim isteyerek yazıp 1 ayda nasıl bu hale geldim bilmiyorum hevesim kaçtı

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Hayatta bazen verdiğimiz kararlardan pişmanlık duyabiliyoruz. Ailemizin ve çevremizin fikirleri bizi etkiler ancak bu hayatı yaşayacak olan sizsiniz. Gerçekten ne istediğinize karar vermelisiniz. Her iki durumunda eksilerini artılarını yazarak bu liste üzerinden gitmeniz tabloyu daha net görmenize yardımcı olabilir. Olumsuz yorumların kendinizi değersizleştirme boyutunda sizi etkilemesine izin vermeyin.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak