Cinsel Takıntılarım Var Napmalıyım ?

Soru

Ben 18 yaşında bir bireyim ve içinde buluduğum ergenlik dönemininde etkisiyle cinsel ihtyaçlarım oluyor.ve masturbasyon yapıyorum rahatlamak için.Ama yaparken ve yaptıktan sonra pişman olup yeminler ediyorum.Sonra yeminlerimi bzouyorum çünkü ihtiyacım oluyor bozunca da geleceğimdeki hayatımın kötü geçeceği kabul olursa yeminimi onun üzerine ediyorum çünkü bu böyle devam ediyor .Ve bazı arkadaşlarımın serbestçe bazı şeyler yapıp benim yapamam çok zoruma gidiyor bu konuda.Ve yapınca geleceğimin kötü olacağını düşünüyoroum.Lütfen cevaplar mısınız ?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı:

  Cinsel hayat, insanın en temel ihtiyaçlardan biridir. Suçluluk mu hissediyorsunuz veya günah olduğunu mu düşünüyorsunuz? Her ikisinde de düşüncelerinizi değiştirmenizi tavsiye ederim. Her insanın içinde doğuştan cinsel dürtüler bulunur ve bu dürtülerin doyurulması gereklidir. Eğer bu dürtüler doyurulamazsa, kişide huzursuzluğa ve sıkıntıya neden olabilir. Mastürbasyon yaptığınız için kendinizi suçlu hissetmenizin nedeni, toplumda mastürbasyonla ilgili hep olumsuz şeyler duymuş olmanız olabilir. Mastürbasyon yapmak ayıp ya da günah değildir. Ancak eğer çok sık yapıyorsanız ve günlük hayatınızı etkilemeye başladıysa bunu kontrol altına almalısınız. Enerjinizi başka yönlere kaydırmalısınız. Sportif faaliyetler, kitap okumalar, sosyal aktivitelere katılmak masturbasyonu unutturur. Yalnız kalmamaya çalışın. Tek başınıza üstesinden gelemezseniz bir uzman klinik psikoloğa gitmenizi tavsiye ederim.


  Klinik Psikolog
  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak