Çocuğa vurma

Soru

Şık sık ataklar oluyor çocuğa bir şey yap diyorum mesajla basit ama yapmayınca eğer bir kere vuruyorsam, durduramıyorum kendimi sinirimi alamıyorum. Sürekli vuruyorum çocuğu gönderiyorum öğle duruyorum. Çocuk bazen kaçtığında arkasından gidip vuruyorum. Lütfen bana yardım edin ben çocuğunu döven başkalarının sinirini ondan çıkaran bir anne olmak istemiyorum. Zaman geçince kendime sen bu çocuğa nasıl vurabiliyorsun diyorum  çok üzgünüm çok

0

Cevap ( 1 )

  1. Merhaba
    Çocuğunuza vurma veya fiziksel şiddet uygulama çok zararlı sonuçlar verebilir. Öfke problemi yaşıyorsunuz. Belki siz de şiddet gördünüz veya hayatın zor koşulları altında kötü muamelelere maruz kaldınız. Ancak çocuğunuza veya başkasına vurma veya şiddet ile birşey elde edemezsiniz, kendinizi daha kötü hissedersiniz. Bu davranışı durdurmak için uzman birisinden yardım alıp psikolojik problemlerinizi çözmenizi öneriyorum. Çelişkiler içinde olduğunuzu görüyorum. Bunları çocuğunuzun ve kendinizin sağlığı için hallediverin.
    Tahammül gücünüzü artırmanızı, sabırlı olmanızı, öfkenizi ‘nefes çalışmaları’ ile veya ‘dur’ tekniği ile azaltmanızı tavsiye ederim. Öfkelendiğinizde 5 defa derin nefes alın ve kendi kendinize Dur! diyerek ve dikkatinizi başka şeylere vererek ötelemeye ve geciktirmeye çalışın. Ancak dediğim gibi bir uzmana görünmenizi mutlaka öneriyorum.

Cevap bırak