Çocuğum çok hırçın

Soru

Merhaba benim oğlum henüz 16 aylık.son 2 aydır bagirmasinin arttigi fark ettim ben cirlama oglum dedikce oyun haline getirip daha da gülerek cirliyor.bu durum birseylere sinirlendigi zaman olmuyor sadece aklina geldigi zamanlarda sebepsiz yere cirliyor.ve diger sorunumuz vurma.sebepli sebepsiz insanlara cocuklara anne babaya eh deyip vuruyor.bu durumları nasil duzeltecegim yardimci olursaniz cok sevinirim.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba,

  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: 2 yaş sendorumu denilen donem aileler için genelde zor aşılan ve oldukça sabır gerektiren bir süreçtir.Bu dönem içerisinde çocuğunuzla inatlaşmayın. Karşılıklı inatlaşmalar, onu öfkelendirecektir. Ama henüz öfkesini kontrol edebilecek olgunluğa henüz sahip olmadığı unutulmayın. Kendisini tam anlamıyla ifade edemediği için ofkelenmesi normal bir süreç. O yaştaki bir çocuk eh diyerek vurmayı ancak görerek öğrenir. Eğer evinizde boyle siddet görebileceği bir durum varsa (kendisine, abiye, ablaya veya televizyonda) mutlaka engelleyin. 3 yaş sonrasında yavaş yavaş size ve koymuş olduğunuz kurallara uyum sağlayabilecek gelişim düzeyine sahip olacaktır.

  Çocuğunuz içinde bulunduğu yaş dönegelişim dönemini çok iyi tanımalısınız, çünkü bazen normal olan davranışlar aileler tarafından problem olarak düşünülebiliyor. Çocuğunuzun dil gelişimini takip edin. Uzman kişilerden danışmanlık alabilirsiniz.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak