Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Cocuk psikolojisi

Soru
18 görüntülenme
0

Merhabalar 2 yaşında erkek çocuğum war.cok hareketli bir çocuk ve birşey dediğimiz zaman tam tersini yapıyor örneğin sandalyene otur diyoruz sandalyeyi ters çeviriyor.bunun dışında oyun oynamak için yanına oturuyorum öyle yapacağız ilk ven yapıyorum ona gosteriyorum sonra onun yapmasını istiyorum yapmaya çalışıyor kule taşlarını yerine koyamayınca sinirlenip taşları yere atıyor ve ikinciyi yapmak için uğraşmıyor. Dışarı çıkarıyorum elimden tut diyorum elimi bırakıp uzaklaşıyor ve beni hic aramıyor ne yapabilirim bu arada ben calisiyorum babasi bakiyor evde.sorun nedir yardımcı olursanız çok sevinirim iyi çalışmalar

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: 2-3 yaş donemi aileler için genelde zor aşılan ve oldukça sabır gerektiren bir süreçtir.

Bu dönem içerisinde çocuğunuzla inatlaşmayın. Karşılıklı inatlaşmalar, onu öfkelendirecektir. Ama henüz öfkesini kontrol edebilecek olgunluğa henüz sahip olmadığı unutulmayın. Yapmasını istemediğiniz bir davranım ile karşılaştığınızda onu engellemek ya da cezalar vermek de aynı öfke patlamaları ile karşılaşmanıza neden olur. Genelde uzun uzun açıklamaların yapılması gerektiği önerilir ama karşınızda hem muhakeme becerisi tam olarak oluşmamış hem de size tüm konuşma süresince dikkatini odaklamada güçlük çeken iki yaşında bir çocuk var. Bunları göz önünde bulundurmalısınız. Çocuğunuzu bu dönemde uyumsuz, iyi yetiştirilmemiş ya da kötü bir çocuk olarak tanımlamaktan kaçının. 3 yaş sonrasında yavaş yavaş size ve koymuş olduğunuz kurallara uyum sağlayabilecek gelişim düzeyine sahip olacaktır.

Çocuğunuz içinde bulunduğu yaş gelişim dönemini çok iyi tanımalısınız, çünkü bazen normal olan davranışlar aileler tarafından problem olarak düşünülebiliyor. Bunu ortadan kaldırmak için uzman kişilerden danışmanlık alabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz şartlar sizin çalışmanızı gerektiriyor olabilir, anneden uzak kalmakta bir çocuğu hırçınlaştırabilir, evde olduğunuz zamanlarda onunla birebir kaliteli vakit geçirmelisiniz.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
Serpilo87 2 sene 1 Cevap 189 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com