çocukta kaygı

Soru

iyi günler 9 yaşında bir oglum var bir senedir sürekli herşeyden şikayet etme,memnuniyetsizlik durumları var hep olumsuz düşünüyor ben yapamam ben kazanamam ben başaramam gibi sürekli negatif düşünceler içinde.ders çalış kitap oku dediğimde küsüyor tamam sen bilirsin istemiyorsan yapma diyorum o zaman da siz beni sevmiyorsunuz yapamayacagımı bildiğüniz için böyle diyorsunuz diyor bu sıkıntıları nasıl aşabiliriz yardımcı olursanız sevinirim

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Sanırım oğlunuz ergenlik donemine biraz erken girmiş bu donemde duygu değişimlerinin sık olması normal. Ancak derecesi ve ne kadar zamandır devam ettiği onemli eğer bir senedir durum boyleyse yardım almanız gerekir.  İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Bunları bilmek sorunu çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevesinin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bu konuda destek sağlamalısınız cocuğunuza.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak