Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

çocukta kaygı

Soru
17 görüntülenme
0

iyi günler 9 yaşında bir oglum var bir senedir sürekli herşeyden şikayet etme,memnuniyetsizlik durumları var hep olumsuz düşünüyor ben yapamam ben kazanamam ben başaramam gibi sürekli negatif düşünceler içinde.ders çalış kitap oku dediğimde küsüyor tamam sen bilirsin istemiyorsan yapma diyorum o zaman da siz beni sevmiyorsunuz yapamayacagımı bildiğüniz için böyle diyorsunuz diyor bu sıkıntıları nasıl aşabiliriz yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Sanırım oğlunuz ergenlik donemine biraz erken girmiş bu donemde duygu değişimlerinin sık olması normal. Ancak derecesi ve ne kadar zamandır devam ettiği onemli eğer bir senedir durum boyleyse yardım almanız gerekir.  İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Bunları bilmek sorunu çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevesinin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bu konuda destek sağlamalısınız cocuğunuza.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
mks 2 sene 1 Cevap 164 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com