Çok ani sinirleniyorum

Soru

Merhabalar ben kısaca şöyle özetliyim 13 yaşımdayken menenjit hastalığı geçirmiştim kulağımın birinin işitme özelliğini kaybettim bu hastalıkta sonra büyümeye başladıkça sıkıntılarım sorunlarım arttı şimdi yaşım 24 en son nişanlımın beni aldatmasından sonra dünyam başıma yıkıldı artık hiçbir şeye tahammülüm kalmadı bunun haricinde çok çabuk sinirleniyorum sinirlendiğim de gözüm hiç bir şeyi görmüyor ya karşımdaki kişiye zarar veriyorum ya kendime ya etrafımdaki eşyalara ne yapabilirim nasıl yardımcı olabilirsiniz yada ne önerirsiniz

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Öfke probleminize neden olan birden fazla durum söz konusu olabilir. Öncelikle kendinize yada başkasına zarar verme davranışınızdan dolayı psikiyatrik bir muayneden geçmenizde yarar var. Yaşantınızla ilgili kendinizi gözden geçirmelisiniz. Yaşamınızdan ne kadar memnunsunuz? Bunun dışında duygusal olarak bastırdığınız olay, durum veya kişiler var mı? Özetle duygusal alanınızda bloke ettiğiniz ya da etmeye çalıştığınız şeyleri gözden geçirmelisiniz.

  İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Nişanlınızın sizi aldatmasını felakete donuştürmenizde bunlardan biri. Ancak  bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bu nedenle bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak