ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Soru

Merhaba.. 22 yaşındayım. Üniversiteden bu sene mezun oldum. En büyük hayallerimden birisi öğretmen olmak. KPSS sınavına girdim ama henüz atanamadım bu sene tekrar hazırlanıyorum. 6 senelik bir ilişkim var. Erkek arkadaşım oturduğumuz il de çalışıyor ve evlenmeyi düşünüyoruz. Ailem öğretmen olmadan evlenemeyeceğimi düşünüyor ve söylüyorlar. Atanmadan evlenirsem bir daha öğretmen olamayacakmışım gibi düşünüyorlar. Bende aileme maddi konuda biraz destek olup ondan sonra evlenmek istiyorum. Ama erkek arkadaşım ciddi düşünüyor bu ilişkinin bir adının konulmasını istiyor. Eğer atanırsam şartlar gereği gittiğim yerde 6 sene kalma zorunluluğum var ve erkek arkadaşımın işi nedeniyle bir araya gelemeyebiliriz. Şuanda arada kalmış durumdayım ne yapacağımı bilmiyorum. Erkek arkadaşım oturduğu yerde öğretmenlik yapmamı istiyor. Ama aylık geliri düşük bir miktar. Hem aileme hemde erkek arkadaşıma yakın oluyorum ama aileme bunu anlatamıyorum ve sevdiğimdende vazgeçemiyorum. Aileme bunları söylemekte korkuyorum ve pişman olmaktan korkuyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum kolay gelsin..

0

Cevap ( 1 )

  1. Mehmet Artıran

    Öncelikle MEB’ in eş durumları tayinleriyle ilgili mevzuatı okumanızda fayda olacaktır. Atamanız olduğunda evli olmanız belki avantajınıza olabilir. Bunu bir inceleyin.
    Yaşadığınız durum ve düşünceleri ailenizle paylaşmanız yararınıza olacaktır. Karşılıklı konuşarak herkes için olabilecek en iyi çözümü bulma şansınız olabilir. Konuşmadığınız taktirde ailenizin farklı durumlar için düşünme şansını ellerinden almış oluyorsunuz. Onlar da sizin mutlu olmanız için farklı çözümleri gündeme getirebilirler. Ben açık ve rahat olun. Yanlış bir şey yapmıyorsunuz ve yapmak istemiyorsunuz. Bu nedenle paylaşmak doğru olacaktır.

    "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak