Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Soru
17 görüntülenme
0

Merhaba.. 22 yaşındayım. Üniversiteden bu sene mezun oldum. En büyük hayallerimden birisi öğretmen olmak. KPSS sınavına girdim ama henüz atanamadım bu sene tekrar hazırlanıyorum. 6 senelik bir ilişkim var. Erkek arkadaşım oturduğumuz il de çalışıyor ve evlenmeyi düşünüyoruz. Ailem öğretmen olmadan evlenemeyeceğimi düşünüyor ve söylüyorlar. Atanmadan evlenirsem bir daha öğretmen olamayacakmışım gibi düşünüyorlar. Bende aileme maddi konuda biraz destek olup ondan sonra evlenmek istiyorum. Ama erkek arkadaşım ciddi düşünüyor bu ilişkinin bir adının konulmasını istiyor. Eğer atanırsam şartlar gereği gittiğim yerde 6 sene kalma zorunluluğum var ve erkek arkadaşımın işi nedeniyle bir araya gelemeyebiliriz. Şuanda arada kalmış durumdayım ne yapacağımı bilmiyorum. Erkek arkadaşım oturduğu yerde öğretmenlik yapmamı istiyor. Ama aylık geliri düşük bir miktar. Hem aileme hemde erkek arkadaşıma yakın oluyorum ama aileme bunu anlatamıyorum ve sevdiğimdende vazgeçemiyorum. Aileme bunları söylemekte korkuyorum ve pişman olmaktan korkuyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum kolay gelsin..

Öncelikle MEB’ in eş durumları tayinleriyle ilgili mevzuatı okumanızda fayda olacaktır. Atamanız olduğunda evli olmanız belki avantajınıza olabilir. Bunu bir inceleyin.
Yaşadığınız durum ve düşünceleri ailenizle paylaşmanız yararınıza olacaktır. Karşılıklı konuşarak herkes için olabilecek en iyi çözümü bulma şansınız olabilir. Konuşmadığınız taktirde ailenizin farklı durumlar için düşünme şansını ellerinden almış oluyorsunuz. Onlar da sizin mutlu olmanız için farklı çözümleri gündeme getirebilirler. Ben açık ve rahat olun. Yanlış bir şey yapmıyorsunuz ve yapmak istemiyorsunuz. Bu nedenle paylaşmak doğru olacaktır.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 4 sene 1 Cevap 126 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com