Çözüm yollarında tıkandım

Soru

Merhaba, ben sağlıklı bir birey olarak hayatımdaki sorun ve neden olanları sebepleri görebilmektebi fakat çözüm yollarında tıkandığım ve profesyonel kişilerle paylaşmak yerine beni yargılayacak kişilerle paylaşarak durumu zorlaştırmaktayim. Ailem dini hayat merkezi gören kişiler ve benim hayatımı da böyle yaptılar. Tüm tercihlerim bu yönde gelişti ki ben böyle bir şey istemedigimk farkedip değiştirme kararı aldım ama bu benim adapte kaygılarını artırdi ve beni mutlu edeceğini düşündüğüm durum daha da kaygılarla yoğun biri haline getirdi çözüm öneriniz nedir?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Kendi kararlarınız doğrultusunda bir seçim yapmışsınız. Bunun sonucunda yaşadığınız kaygı hem alışmış olduğunuz hayat tarzından vazgeçip yeni duruma uyum sağlama noktasında karşınıza çıkacak problemler hemde ailenizin size karşı vereceği tepkiden kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda akılcı olmayan düşünce kalıpları geliştirme ihtimaliniz bulunuyor. Bu kalıpları akılcı olanlarla yer değiştirerek kabul etmek ve yaşamınızdaki yapıcı etkisini kavramanız gerekiyor.Kendinize uygun baş etme yöntemini bulup ve uygulamaya başlamalısınız. Bunu yaparken çevrenizdeki kişilerden değil profesyonel birinden destek almanız gerekmektedir.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevap bırak