Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Çözüm yollarında tıkandım

Soru
17 görüntülenme
0

Merhaba, ben sağlıklı bir birey olarak hayatımdaki sorun ve neden olanları sebepleri görebilmektebi fakat çözüm yollarında tıkandığım ve profesyonel kişilerle paylaşmak yerine beni yargılayacak kişilerle paylaşarak durumu zorlaştırmaktayim. Ailem dini hayat merkezi gören kişiler ve benim hayatımı da böyle yaptılar. Tüm tercihlerim bu yönde gelişti ki ben böyle bir şey istemedigimk farkedip değiştirme kararı aldım ama bu benim adapte kaygılarını artırdi ve beni mutlu edeceğini düşündüğüm durum daha da kaygılarla yoğun biri haline getirdi çözüm öneriniz nedir?

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Kendi kararlarınız doğrultusunda bir seçim yapmışsınız. Bunun sonucunda yaşadığınız kaygı hem alışmış olduğunuz hayat tarzından vazgeçip yeni duruma uyum sağlama noktasında karşınıza çıkacak problemler hemde ailenizin size karşı vereceği tepkiden kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda akılcı olmayan düşünce kalıpları geliştirme ihtimaliniz bulunuyor. Bu kalıpları akılcı olanlarla yer değiştirerek kabul etmek ve yaşamınızdaki yapıcı etkisini kavramanız gerekiyor.Kendinize uygun baş etme yöntemini bulup ve uygulamaya başlamalısınız. Bunu yaparken çevrenizdeki kişilerden değil profesyonel birinden destek almanız gerekmektedir.

 

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Konuşma Devam Ediyor 0
RasyonelPsikoloji 4 sene 1 Cevap 192 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com