Daydreaming

Soru

Universite ogrencisiyim, yalniz yasiyorum. Uzun yillardir yasadigim durum son aylarda cok rahatsiz etmeye ve islerimin aksamasina sebep oluyor. Okulumu ve sinavlarimi ihmal etmeye basladim. Surekli yalniz kalip ayni utopik hayallere dusuncelere dalma, gerginlik, uyku ve istah bozuklugu, mide agrilari ve kusma gibi sorunlar var. Bunun kaynagi nedir, ne yapmam gerekir?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Bahsetmiş olduğunuz uyumsuz hayal kurma davranışı kişinin aşırı hayal kurmasının insanlarla iletişimin yerini aldığı ve günlük işlerin aksatıldığı bir durumdur. Kişi giderek gercek hayattan koparak hayal dünyasına döner. Uzun yıllardır yaşadığınızı ve artmaya başladığını soyluyorsunuz. Bununla ilgili bir psikiyatriste mutlaka danışmalısınız.

   Okula gitmeli, derslerde hayal kurmak yerine ilginizi konulara vermeli, iş gitmeli, üretmeli ve çalışmalısınız! Daha da önemlisi sosyal biri olarak diğerleriyle iletişim halinde olmalısınız. İlk olarak, hayallerinizi besleyen şeyleri azaltmak ve hatta mümkünse, bir süreliğine bırakmak! Mesela müzik dinlemek. Plan yapmalı ve “bu akşam 20-21 arasında bir saat hayal kuracağım” mantığıyla hayal kurmayı en azından kontrollü hale getirmelisiniz. Ama durumun uzun süredir devam ettiğini düşünecek olursak en onemli tedavi terapidir.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak