Değersizlik

Soru

Çocukken yaşadığım travmaların şuanda yaşım(27) hayatımı ciddi derecede etkilediğini fark ettim. Seçimlerim,duygusal sorunlarım,sürekli depresyon hallerim. . . Fark ettim evet ama çözüm konusunda ne yapacağımı bilmiyorum. “Değersizlik “ duygusunu anne ve babadan alarak bugünlere kadar getirmişim ve kayboluşlarımın sonu buna varıyor. Nasıl çözebilirim ?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Yaşadığınız olaylar benlik algınız ve özgüveninizi etkilemiş gözüküyor. Bu nedenle hayata karşı duruşunuz sarsılmış. Ancak insanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Sizin “değersizlik” olarak nitelendiridiğiniz durumda bunlardan biridir. Bunlara hatalı düşünce kalıpları da diyebiliriz. Fakat bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bu nedenle bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak