Deli eden takıntı

Soru

Selam ismim kerem 21 yaşındayım.benim sorunum şu bu bir hastalıkmı psikolojikmi degil mi hicbir fikrim yok ama beni oldukça rahatsız eden bir durum. Şöyle anlatıyım bu 3-4 aydır yeni başlayan bişi. sürekli dudaklarım kuruyor yada ben öyle hissediyorum ve yalama hissi duyuyorum karşımdaki kişi surekli ağzıma bakıyor sanıyorum.blkide karşı tarafıda rahtsz ediyorum. Yani elimde olmayan bisi ďüsünmediğim zmnlarda olmuyor ama artk sıksık aklıma geliyo otomtikmen.evden cıkmak istemiyrm insanlarla konusasım gelmiyor.bu hastalksa tanısı ne bir tedavisi varmı bu sacma dusunceden kurtulmak istiyorum.yoruldum artk karşimdaki ne dusunuyor hakkimda yada nie bole yapiyorum, sebebi ne fln diye dusunmekten bıktım. Yardımcı olursanız yada bir tanı koyarsanız cok memnum olurum simdiden tesekurler.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Öncelikle yaşadığınız ağız kuruluğunun biyolojik bir sebebi olup olmadığını anlamak için doktora gitmelisiniz. Eğer 3-4 aylık bir süreçse şeker hastalığı gibi bir rahatsızlığın ipucu olabilir. Eğer böyle bir durum varsa doktorun önereceği tedavi ile kuruluk geçecektir. Yoksa ve tamamen psikolojik bir durumsa bunu bir takıntı olarak düşünebiliriz. Sürekli ağzınıza bakıldığı düşüncesi sizin kendi yarattığınız hatalı bir düşünce olabilir. Bu düşüncede kendinizle ilgili benlik algınızın olumsuz etkilenmesine neden olmuş. Yaşadıklarınızı değerlendirme şeklinizden vazgeçmelisiniz. Durum evden çıkmanızı engelleyecek boyuta geldiği için bir uzmandan destek almanızı öneririm.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak