Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Deli eden takıntı

Soru
0 görüntülenme
0

Selam ismim kerem 21 yaşındayım.benim sorunum şu bu bir hastalıkmı psikolojikmi degil mi hicbir fikrim yok ama beni oldukça rahatsız eden bir durum. Şöyle anlatıyım bu 3-4 aydır yeni başlayan bişi. sürekli dudaklarım kuruyor yada ben öyle hissediyorum ve yalama hissi duyuyorum karşımdaki kişi surekli ağzıma bakıyor sanıyorum.blkide karşı tarafıda rahtsz ediyorum. Yani elimde olmayan bisi ďüsünmediğim zmnlarda olmuyor ama artk sıksık aklıma geliyo otomtikmen.evden cıkmak istemiyrm insanlarla konusasım gelmiyor.bu hastalksa tanısı ne bir tedavisi varmı bu sacma dusunceden kurtulmak istiyorum.yoruldum artk karşimdaki ne dusunuyor hakkimda yada nie bole yapiyorum, sebebi ne fln diye dusunmekten bıktım. Yardımcı olursanız yada bir tanı koyarsanız cok memnum olurum simdiden tesekurler.

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Öncelikle yaşadığınız ağız kuruluğunun biyolojik bir sebebi olup olmadığını anlamak için doktora gitmelisiniz. Eğer 3-4 aylık bir süreçse şeker hastalığı gibi bir rahatsızlığın ipucu olabilir. Eğer böyle bir durum varsa doktorun önereceği tedavi ile kuruluk geçecektir. Yoksa ve tamamen psikolojik bir durumsa bunu bir takıntı olarak düşünebiliriz. Sürekli ağzınıza bakıldığı düşüncesi sizin kendi yarattığınız hatalı bir düşünce olabilir. Bu düşüncede kendinizle ilgili benlik algınızın olumsuz etkilenmesine neden olmuş. Yaşadıklarınızı değerlendirme şeklinizden vazgeçmelisiniz. Durum evden çıkmanızı engelleyecek boyuta geldiği için bir uzmandan destek almanızı öneririm.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

 

Cevaplandı 0
Kerem 2 sene 1 Cevap 208 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com