depresyon

Soru

Spor hayatım kötüye gitmeye başladı. Bırakmayı düşünüyorum. Bu aralar istemsizce aģlamalarım oluyor eski kötü anılarım aklıma geliyor. Daha önce intihara teşebbüs,tik ve olmayan varlıkları görme nedenleriye tedavi gördüm ilaçların ağır gelmesiyle bayıldığım için tedaviyi bıraktım sadece 6 ay daha içeceklerime karıştırıp kullandım. Şimdi  bunlar bitti ama eski anılarım aklıma geliyor daha kötü oluyorum sporu bırakmam doğru mu sizce derslerime odaklanmak istiyorum tıp istiyorum çünki

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri ya da birkaçı belirleyici olmaktadır. Bunları bulup işlevsel düşüncelerle yer değiştirmelisiniz. İlaç tedavisine tekrar başlamanız gerekebilir. Bir psikiyatriste gitmelisiniz geçmiş hikayenizi anlattığınızda size farklı ilaçlar verecektir. Sporu bırakmanız çözüm değil aksine böyle zamanlarda başka uğraşlar bulmak topluluğa karişmak daha faydalıdır. İlaç desteğinin yanı sıra terapide almalısınız.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak